Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
studenti:kurzy:archiv [2018-12-20 08:59]
karolina [Již proběhlé akce KPC]
studenti:kurzy:archiv [2019-05-31 09:17] (aktuální)
karolina [Již proběhlé akce KPC]
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Již proběhlé akce KPC ====== ====== Již proběhlé akce KPC ======
 +
 +====Exkurze do čistých prostor, Masarykova univerzita, Brno====
 +
 +    Kdy: pátek 17. května 2019
 +    Místo: ​ Brno, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity. Odjezd společně z Hlavního nádraží v Praze, Vindobona odjíždí v 6:50 hod, předpokládaný příjezd na hl. nádraží v Brně je 9:31 hod. Plánovaný odjezd z hl. nádraží v Brně v 16:37 hod.
 +  ​
 +Registrujte se prostřednictvím https://​bit.ly/​2U3cW88 ​ do 14.5.2019. Exkurze je pro 16 zájemců.
 +
 +Program exkurze:
 +
 +  * 10:00 - 12:30 hod: přípravná fáze praktika s instruktáží na PřF MUNI.
 +  * 12:30 - 13:15 hod: oběd
 +  * 13:30 - 16:00 hod: práce v čistých prostorech na přípravě elektronických součástek na křemíkové desce 
 +
 +Na návody k praktiku se můžete podívat na http://​www.physics.muni.cz/​ufkl/​equipment/​CleanRoom-vyuka.shtml
 +
 +Pokročilé magisterské praktikum a celodenní praktikum:
 +
 +Návody pro úlohu Praktikum v čistých prostorách – rezistor a kondenzátor.
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +=====   ​Motivace a moje silné stránky, kurz s Ivanou Šindlerovou =====
 +
 +    Termín: úterý 21. května 2019 
 +    Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 9:00 - 15:00 h. Místo může být změněno a účastníci budou včas informování.
 +    Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 
 +Registrace[[http://​bit.ly/​2UcO3au]] byla uzavřena, kapacita kurzu byla naplněna.
 +  ​
 +Jestlipak byste uměli vyjmenovat alespoň deset vašich silných stránek? Že ne? Není divu, již od mateřské školy se totiž soustředíme spíše na vylepšování toho, co nám nejde. Přitom každý z nás je jedinečný,​ každý z nás umí alespoň jednu věc nadprůměrně. Jen zjistit, která to je a umět ji použít. ​
 +
 +Na kurzu budeme pracovat hravě a kreativně. Postupně odhalíme, co vás baví při studiu a co vám jde doma. Budeme pátrat po důkazech vašich kvalit a situacích, kdy se naplno projevily. Naučíte se své silné stránky používat vědoměji. Přivoláte je, když vám bude docházet elán. Nahlédneme také do tajemství sebemotivace. Ujasníte si, co vás motivuje a co naopak odrazuje od realizace vašich plánů. Dozvíte se, kdy je dobré se překonat a vydržet a kdy raději nechat věci být. Dostanete tipy, jak vybudovat a udržet nové návyky, které vedou k větší spokojenosti a radosti.
 +
 +Mgr. Ivana Šindlerová je lektorka, psychoterapeutka a koučka. Svým klientům ráda ukazuje nástroje pro slaďování pracovního a osobního života, které usnadňují život. Nabízí pouze to, co má ověřeno vlastní praxí. Je absolventkou výcviku v rogersovské psychoterapii v PCA Institutu v Praze a kurzu narativního koučinku v Kodani.
 +
 +
 +===== kurz Vyjednávání (nejen) pro doktorandy s Jakubem Švecem =====
 +
 + 
 +       ​Místo:​ KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, pondělky 25. března, 8. dubna, 6. května a 20. května od 17:30 - 20:30 h, tj. 16 výukových hodin
 +    Kurz je otevřen všem studentům, doktorandům i zaměstnancům MFF UK, počet míst je však omezen.
 +Pro účast bude nutná registrace na [[https://​bit.ly/​2SUR7vg]] do 20. března 2019.
 +
 +Obsah kurzu:
 +Během čtyř tříhodinových setkání se podíváte na pokročilou komunikační dovednost, a to umění vyjednávání. V mnoha situacích je třeba dosahovat dohod, kdy jak my, tak komunikační partner může měnit podmínky (domlouváme se na platu, ale i o tom, kdo bude uklízet, za mlada v kolik půjdeme spát, jako rodiče v kolik se náš potomek vrátí z večírku, s partnerem kam pojedeme na dovolenou, s policií o pokutě, apod.). Na tomto kurzu se podíváte na to, jak vyjednávat tak, aby následná dohoda byla co nejvýhodnější. Seznámíme se s tzv. „tvrdým“ či „pozičním“ vyjednáváním a s tzv. „principiálním“ vyjednáváním. Ukážete si, co během vyjednávání (spíše) dělat a na co si (spíše) dát pozor. Kurz bude prakticky a nácvikově orientován.
 +
 +
 +==== Od freelancingu k vlastní firmě - seminář s Vítězslavem Šmídem, absolventem Matfyzu ====
 +
 +  * Termín: čtvrtek ​ 9. 5. 2019 od 16:00 do 17:30
 +  * Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T140
 +  * Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, volně navazuje na kurz Podnikni to!, ale bude připravena jako jednorázová akce i pro ty, kterým z řady důvodů kurz s Matoušem Vinšem nevyhovoval.
 +
 +Registraci do 5. 5. 2019 na [[http://​bit.ly/​2UHd2b7 ]]  doporučujeme kvůli omezenému počtu míst a rovněž jako informaci pro lektory, aby věděli, jaká skupina zájemců se sejde.  ​
 +
 +
 +
 +Víťa se s vámi podělí o dobré i špatné zkušenosti se dvěma různými životy programátora. Ten první je o létání 30x ročně, sólové práci pro vzdálené klienty, a občasném opravování serverů z mobilu v rybářské vesnici na kraji Hong Kongu. Ten druhý je o budování startupu, obchodování na burze a těžkém rozhodování – o lidech i technologiích. Dozvíte se, proč se vyplatí vyhýbat se komfortu a co z dobrého programátora dělá dobrého freelancera.
 +
 +Víťa vystudoval na MFF UK matematiku, ale vždy se živil jako programátor. Po letech freelancování v různých koutech světa se vrátil do Prahy a spoluzaložil Quantlane https://​quantlane.com:​ technologickou firmu, která obchoduje na finančních trzích za pomoci Pythonu, matematiky, a zkušeností pokerových profesionálů.
 +
 +
 +==== PODNIKNI TO! osmidílný workshop ====
 +
 +    Termín: středy od 13. března 20190 od 16:00 hod.  Další termíny setkání: 20.3., 27.3., 3.4., 10.4., 17.4., 24.4.
 +    Místo: posluchárna T1, V Holešovičkách 2, Praha 8        ​
 +Registraci na [[https://​bit.ly/​2SJVoCo]] ​ doporučujeme proto, aby lektor a jeho spolupracovníci věděli, jaká skupina zájemců se sejde. ​
 +
 +O čem to bude?
 +Uvažuješ nad nápad a nevíš, jak ho uchopit? Nabízíme workshop s minimem teorie a maximem praxe. Krok za krokem budeme přetvářet nápad v business. Prostřednictvím osmi setkání si každý projde cyklem od definování prvotního záměru až po vyzkoušení v praxi. Není nutné mít do začátku finanční polštář, stačí chuť a odvaha. ​
 +
 +Průvodcem workshopu bude Matouš Vinš, který díky diginálnímu nomádství pracuje odkudkoliv a kdekoliv. Firmám pomáhá s on-line marketingem a pracoval jako marketér na volné noze. Další lektoři budou z praxe s vazbou za MFF UK.
 +
 +==== Jak na granty programu Marie Sklodowska-Curie a Humboldtovy nadace? seminář ====
 +
 +    Termín:​úterý 16. dubna 2019, 15:30 - 17:00 hod
 +    Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost č. T140       
 +Registraci na [[https://​bit.ly/​2OzVffo ]]  doporučujeme kvůli omezenému počtu míst a rovněž jako informaci pro lektory, aby věděli, jaká skupina zájemců se sejde.  ​
 +
 +
 +Pokud uvažujete o vědecko-výzkumné práci v Evropě, přijďte se seznámit s úspěšnými žadateli a zástupci jmenovaných organizací.
 +
 +Akce „Marie Sklodowska - Curie“ (MSCA), součást iniciativy H2020, podporuje mezinárodní mobilitu a profesní růst výzkumníků všech oborů. Zájemce musí získat min. akademický titul, opravňující ke studiu doktorského programu. Tedy je otevřen jak mladším, tak starším výzkumným pracovníkům. Zahrnuje několik programů (viz odkaz níže) Jedním z nich je MSCA Individual fellowship (MSCA IF), o který mohou žádat pouze lidé s dokončeným Ph.D. 
 +O své zkušenosti s programem v rámci MSCA IF se podělí **Martina Ulvrová**, absolventka geofyziky na MFF UK. Aktuálně působí na Geofyzikálním institutu ETH Zürich ve Švýcarsku. Poví vám své zkušenosti s programem včetně toho, proč je dobré číst neúspěšné projekty, jakou roli hraje výběr hostující instituce nebo proč má smysl investovat svůj čas a energii do vysoce kompetitivního programu Evropské unie. 
 +
 +Odkaz na Martinino pracoviště [[http://​www.gfd.ethz.ch]]
 +Odkaz na osobní stránky Martiny [[https://​mulvrova.github.io/​cv.html]]
 +
 +Odkaz na MSCA [[https://​www.h2020.cz/​cs/​vynikajici-veda/​akce-marie-curie-sklodowske/​informace]]
 +
 +Nadace Alexander von Humboldt Stiftung podporuje stáže mladých vědců s ukončeným doktorandským studiem všech oborů pro pobytu na německých vědeckých pracovištích. ​ Přihlášky se podávají několikrát za rok.
 +Vedení nadace v ČR zastupují **prof. Jan Franc** a **prof. Roman Grill** z Fyzikálního ústavu MFF UK, kteří představí podmínky a benefity studijních pobytů v Německu. ​
 +
 +Humboldtova nadace[[http://​www.humboldt-foundation.de/​web/​start.html]] ​
 +
 +Další informace[[https://​www.matfyz.cz/​clanky/​1039-do-zahranici-s-fulbrightem-a-humboldtem]]
 +==== ERASMUS+ pro matfyzačky a matfyzáky ​ ====
 +
 +    Termín: pondělí 25. února 2019 od 15:00 do 16:30 hod
 +    Místo: posluchárna M3, Ke Karlovu 3, Praha 2    ​
 +Setkání je určeno všem zájemcům o studijním pobyt na zahraniční univerzitě či stáž prostřednictvím programu ERASMUS+.
 +
 +Seznámíte se náležitostmi pobytů (kde a jak se přihlásit,​podmínkami výběrového řízení, aktuální nabídkou stáží atp.).
 +K dispozici budou zástupci Evropské kanceláře UK, koordinátor programu na MFF UK, zástupce studijního oddělení MFF UK a studenti, kteří program absolvovali. Pořádá studijní oddělení a KPC MFF UK.
 +
 +Registrace není nutná, vítání jsou všichni zájemci.
 +
 +=====   Jak se učit aneb Techniky duševní práce v praxi, workshop s Anitou Crkalovou =====
 +
 +    Termín: pondělí 14. ledna 2019 
 +    Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 10:00 - 14:00 h.
 +    Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 
 +Registrace[[https://​bit.ly/​2rN5e6y]] do 10.1.2019.
 +  ​
 +Cílem semináře je seznámit se s technikami duševní práce a prohloubit své schopnosti zpracovávat informace. Zaměříme se na oblast učení se – jak si lépe pamatovat informace, jak účinně využívat mozkovou kapacitu, jak lze rozvíjet schopnost se soustředit a vytrvat při studiu. Důležitým principem pro zvýšení schopnosti se učit je sebepoznání – rozpoznání svého učebního stylu a porozumění jak obecným zákonitostem učebního procesu, tak individuálním rozdílům pramenícím z rozdílného psychologického osobnostního nastavení. Pochopíte, že to, co funguje druhým, nemusí fungovat právě vám, a především získáte praktické tipy, jak můžete právě váš způsob učení zefektivnit překonáním bariér vnějších i vnitřních. Seminář je veden interaktivním způsobem, s využitím technik z oblasti neurověd a psychologie učení.
 +
 +Program
 +• Poznatky neurověd aneb jak pracuje náš mozek
 +• Využití obou mozkových hemisfér
 +• Jak se efektivně učit – rozpoznání svého učebního stylu
 +• Stav FLOW a jeho využití
 +• Důležitost sebepoznání pro rozvoj schopnosti se učit
 +• Psychohygiena jako předpoklad efektivity učení
 +• Techniky na podporu koncentrace a paměti
 +• Doporučení pro další rozvoj technik duševní práce
 +
 +PhDr. Anna Crkalová - působí více než 25 let jako lektorka, konzultantka a koučka, zaměřuje se na oblast osobnostního rozvoje a sebepoznání. Při své práci se inspiruje mnoha technikami duševní práce a tvořivosti,​ využívá principy neurolingvistického programování (NLP), jungovskou typologii osobnosti podle MBTI®, práci s tělem a energií. ​ Anita se také zabývá vedením rozvojových projektů, vzděláváním manažerů a koučů a publikační činnosti. Je spoluautorkou řady publikací. ​
 +
 +
 +
 +=====   ​Time-management 4. generace, kurz s Ivanou Šindlerovou =====
 +
 +    Termín: pátek 4. ledna 2019 
 +    Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 10:00 - 16:00 h.
 +    Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 
 +Registrace[[https://​bit.ly/​2C7YYMK]] do 31.12.2018.
 +  ​
 +Zkuste se naučit sladit své priority, studium, volný čas. Zjistíte, že i když nezvládáte vše přesně podle svých představ, můžete být spokojení i výkonní. Přijďte na interaktivní kurz, jehož výstupy okamžitě použijete v praxi. ​    
 +
 +Na kurzu si ukážeme odlišné způsoby, jak přistupovat k plánování studia, pracovních povinností,​ rodinných událostí i koníčků. Naučíme se stanovat si pracovní cíle a osobní priority a připravit konkrétní plány a kroky, jak jich opravdu dosáhnout. Seznámíme se s jednoduchými technikami proti „plýtvání časem“. Objevíme návody pro každodenní použití, které šetří čas.  ​
 +
 +Program se sestává ze tří bloků:
 +
 +I. blok:  ​
 +Jak jsme na tom s řízením času.
 +Filosofie a principy time managementu IV. generace.
 +Moje životní role a cíle. ​
 +
 +II. blok:
 +Jak pracovat s prioritami.
 +Co dělají a nedělají šťastní lidé.  ​
 +
 +III. blok:
 +Jak plánovat ve svůj prospěch. ​
 +Tipy a triky pro sebeřízení a harmonizaci osobního a profesního života. ​
 +
 +
 +Mgr. Ivana Šindlerová je lektorka, psychoterapeutka a koučka. Svým klientům ráda ukazuje nástroje pro slaďování pracovního a osobního života, které usnadňují život. Nabízí pouze to, co má ověřeno vlastní praxí. Je absolventkou výcviku v rogersovské psychoterapii v PCA Institutu v Praze a kurzu narativního koučinku v Kodani.
 +
  
 =====   1. Erasmus evening/​International Dinner ===== =====   1. Erasmus evening/​International Dinner =====
  • studenti/kurzy/archiv.1545292772.txt.gz
  • Poslední úprava: 2018-12-20 08:59
  • autor: karolina