studenti:kurzy

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
studenti:kurzy [2018-12-21 12:41] – [Jak se učit aneb Techniky duševní práce v praxi, workshop s Anitou Crkalovou] karolinastudenti:kurzy [2019-05-31 07:52] – [Setkání s absolventy informatických oborů] karolina
Řádek 48: Řádek 48:
  
  
-===== Připravujeme na podzim 2018 ===== +===== Připravujeme na jaro 2019 ===== 
  
  
Řádek 140: Řádek 140:
  
  
-==== Další připravované akce ==== 
  
  
-Pro zimní semestr aktuálně probíhájí jednání o termínech pro workshopy, semináře a exkurze. O potvrzených vás budeme včas informovat. O proběhnuvších akcích najdete informace v sekci "Již proběhlé akce" 
  
  
Řádek 151: Řádek 149:
  
  
 +==== Setkání s absolventy informatických oborů ====
  
 +    Kdy: pondělí 24. června 2019
 +    Kde:  Praha, Matematicko-fyzikální fakulta, posluchárna S8, Malostranské nám. 3.p., 16:00 - 19: 00 hod. 
 +  
 +Doporučujeme registraci prostřednictvím https://bit.ly/2JNnvM2  do 15.6.2019. 
  
 +Pokud vás zajímá, kterými směry se po studiu informatiky vydat, přijďte si popovídat s absolventy Matfyzu. Jedna žena a tři muži. 
  
 +Jak vidí studium včera a dnes? 
  
 +Jaké možnosti práce se po celém světě nabízí? Stačí člověku bakalář nebo je dobré sepsat disertačku? Korporát nebo malá firma? Jak moc má smysl vydržet matematickou analýzu? Na stole budou nejen tyto otázky, ale mnoho dalších. Prosím, seznamte se.
  
  
 +** Karel Zikmund**
  
 +   Vývojář u Microsoftu v americkém Redmotu, kde působí víc než devět let. O čem je korporát a jak moc člověk může hranice klišé velké firmy prorazit? Jak funguje česko-slovenský tým a proč je důležitá týmová spolupráce? Zikiho zkušenosti jsou nedocenitelné.
  
-=====   Time-management 4. generace, kurz s Ivanou Šindlerovou =====+**Hana Lapková**
  
-    Termín: pátek 4. ledna 2019  +   Zůstala věrná databázímPo magistru zamířila na rok na studium managementu do Paříže, ale vrátila se. Dobrá parta a pestrost práce ji už 15 let drží u Oracle. I když se firma za dobu jejího působení rozrostla, umí nabídnout prostředíkde se dámy cítí dobře.
-    Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 10:00 - 16:00 h. +
-    Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15.  +
-Registrace[[https://bit.ly/2C7YYMK]] do 31.12.2018. +
-   +
-Zkuste se naučit sladit své priority, studium, volný časZjistíte, že i když nezvládáte vše přesně podle svých edstavmůžete být spokojení výkonní. Přijďte na interaktivní kurz, jehož výstupy okamžitě použijete v praxi    +
  
-Na kurzu si ukážeme odlišné způsoby, jak přistupovat k plánování studia, pracovních povinností, rodinných událostí i koníčků. Naučíme se stanovat si pracovní cíle a osobní priority a připravit konkrétní plány a kroky, jak jich opravdu dosáhnout. Seznámíme se s jednoduchými technikami proti „plýtvání časem“. Objevíme návody pro každodenní použití, které šetří čas.  +**Tomáš Herceg**
  
-Program se sestává ze tří bloků:+  Microsoft Regional Director. Už na střední škole programoval a tomu se věnuje i dál. Ale protože umí své znalosti předat, založil vlastní firmu Riganti s.r.o. a poskytuje komplexní školení in-house řadě firem a pracuje se svými lidmi na zakázkovém vývoji software.
  
-I. blok:   +**Martin Ducháček**
-Jak jsme na tom s řízením času. +
-Filosofie a principy time managementu IV. generace. +
-Moje životní role a cíle. +
  
-IIblok: +   Současný partner RSJ a mecenáš fondu Neuron pro oblast medicínyKromě dataminingu databází se věnoval i ekonomii. V rámci firmy přešel z pozice šéfa vývoje algoritmických systémů do manažerské pozice v oblasti investic
-Jak pracovat s prioritami. +
-Co dělají nedělají šťastní lidé +
  
-III. blok: +Rozhovor s každým z nich najdete v průběhu června na matfyz.cz.
-Jak plánovat ve svůj prospěch +
-Tipy a triky pro sebeřízení a harmonizaci osobního a profesního života+
  
  
-Mgr. Ivana Šindlerová je lektorka, psychoterapeutka a koučka. Svým klientům ráda ukazuje nástroje pro slaďování pracovního a osobního života, které usnadňují život. Nabízí pouze to, co má ověřeno vlastní praxí. Je absolventkou výcviku v rogersovské psychoterapii v PCA Institutu v Praze a kurzu narativního koučinku v Kodani. 
  
  
  
-=====   Jak se učit aneb Techniky duševní práce v praxi, workshop s Anitou Crkalovou ===== 
  
-    Termín: pondělí 14. ledna 2019  
-    Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 10:00 - 14:00 h. 
-    Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15.  
-Registrace[[https://bit.ly/2rN5e6y]] do 10.1.2019. 
-   
-Cílem semináře je seznámit se s technikami duševní práce a prohloubit své schopnosti zpracovávat informace. Zaměříme se na oblast učení se – jak si lépe pamatovat informace, jak účinně využívat mozkovou kapacitu, jak lze rozvíjet schopnost se soustředit a vytrvat při studiu. Důležitým principem pro zvýšení schopnosti se učit je sebepoznání – rozpoznání svého učebního stylu a porozumění jak obecným zákonitostem učebního procesu, tak individuálním rozdílům pramenícím z rozdílného psychologického osobnostního nastavení. Pochopíte, že to, co funguje druhým, nemusí fungovat právě vám, a především získáte praktické tipy, jak můžete právě váš způsob učení zefektivnit překonáním bariér vnějších i vnitřních. Seminář je veden interaktivním způsobem, s využitím technik z oblasti neurověd a psychologie učení. 
  
-Program 
-• Poznatky neurověd aneb jak pracuje náš mozek 
-• Využití obou mozkových hemisfér 
-• Jak se efektivně učit – rozpoznání svého učebního stylu 
-• Stav FLOW a jeho využití 
-• Důležitost sebepoznání pro rozvoj schopnosti se učit 
-• Psychohygiena jako předpoklad efektivity učení 
-• Techniky na podporu koncentrace a paměti 
-• Doporučení pro další rozvoj technik duševní práce 
  
-PhDr. Anna Crkalová - působí více než 25 let jako lektorka, konzultantka a koučka, zaměřuje se na oblast osobnostního rozvoje a sebepoznání. Při své práci se inspiruje mnoha technikami duševní práce a tvořivosti, využívá principy neurolingvistického programování (NLP), jungovskou typologii osobnosti podle MBTI®, práci s tělem a energií.  Anita se také zabývá vedením rozvojových projektů, vzděláváním manažerů a koučů a publikační činnosti. Je spoluautorkou řady publikací.  
  
  
Řádek 219: Řádek 197:
  
  
-==== Další připravované kurzy, semináře a workshopy pro ZS  LS AR 2018 - 2019 ==== 
-  
  
-**semináře a workshopy:**+==== Další připravované akce ====
  
-  
-  * Zahraniční stipendia - Fullbright a Humbold 
-    
-   * program Erasmus - leden 2019 
  
-  * Osobní prezentace - webové stránkyLinked-In+Pro zimní semestr aktuálně probíhájí jednání o termínech pro workshopysemináře a exkurze. O potvrzených vás budeme včas informovat. O proběhnuvších akcích najdete informace v sekci "Již proběhlé akce"
  
-   * Osobnostní diagnostika a metody učení - leden 2019 
-   
-   * Jak na Scalu? workshop 
  
-Scala je relativně nový programovací jazykkterý dává možnost výběru mezi funkcionálním (doporučovaným) procedurálním (Java – kompatibilním) způsobem programování. Scala je jazyk pro JVM, lze v něm tedy používat jak Java, tak Scala knihovnyOproti Javě nabízí několik více či méně důležitých aspektůproč stojí za zvážení. + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 + 
 +==== Další připravované kurzysemináře workshopy pro LS AR 2018 - 2019 ==== 
 +  
 + 
 +**exkurze:** 
 +     
 +     
 +  *  Crytur spol. s r.o., tbc
  
  
  • studenti/kurzy.txt
  • Poslední úprava: 2022-06-29 14:37
  • autor: jiri.suchomel