Kurzy, semináře a exkurze KPC

Níže uvedené kurzy jsou primárně určené pro stávající studenty či absolventy MFF UK, pro něž jsou zpravidla bezplatné (případné výjimky jsou uvedeny u dané akce). Kurzy pořádá či spolupořádá Kariérní poradenské centrum MFF UK.

Program KPC probíhá pod záštitou projektu Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362.

Od freelancingu k vlastní firmě - seminář s Vítězslavem Šmídem, absolventem Matfyzu

 • Termín: čtvrtek 9. 5. 2019 od 16:00 do 17:30
 • Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T140
 • Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, volně navazuje na kurz Podnikni to!, ale bude připravena jako jednorázová akce i pro ty, kterým z řady důvodů kurz s Matoušem Vinšem nevyhovoval.

Registraci do 5. 5. 2019 na http://bit.ly/2UHd2b7 doporučujeme kvůli omezenému počtu míst a rovněž jako informaci pro lektory, aby věděli, jaká skupina zájemců se sejde.

O čem to bude? Přes státnice, studium, práci v zahraničí k freelancingu a vlastní firmě. Jen málo lidí to dokáže. Krutou pravdou je, že ti neúspěšní si svá selhání téměř vždy zaviní sami. Dobrou zprávou je, že těm úspěšným v cestě vzhůru brání jen jejich vlastní zlozvyky. A ty se dají změnit.

Víťa přes čtyři roky cestoval po bakalářském studiu po Asii, USA a Austrálii a přitom stavěl software pro klienty z různých koutů světa. Vrátil se přesto do Čech a postupně vybudoval malý start-up Quantlane. V semináři se podělí o tři pilíře svého úspěchu: komunikace, technické schopnosti, a překonávání vlastního strachu. Je to seminář plný praktických rad, které otevírají dveře v každodenním životě – ať už je to při studiu, v podnikání, kdekoliv na světě.

 Termín: úterý 21. května 2019 
 Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 9:00 - 15:00 h. Místo může být změněno a účastníci budou včas informování.
 Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 

Registracehttp://bit.ly/2UcO3au do 15.5.2019.

Jestlipak byste uměli vyjmenovat alespoň deset vašich silných stránek? Že ne? Není divu, již od mateřské školy se totiž soustředíme spíše na vylepšování toho, co nám nejde. Přitom každý z nás je jedinečný, každý z nás umí alespoň jednu věc nadprůměrně. Jen zjistit, která to je a umět ji použít.

Na kurzu budeme pracovat hravě a kreativně. Postupně odhalíme, co vás baví při studiu a co vám jde doma. Budeme pátrat po důkazech vašich kvalit a situacích, kdy se naplno projevily. Naučíte se své silné stránky používat vědoměji. Přivoláte je, když vám bude docházet elán. Nahlédneme také do tajemství sebemotivace. Ujasníte si, co vás motivuje a co naopak odrazuje od realizace vašich plánů. Dozvíte se, kdy je dobré se překonat a vydržet a kdy raději nechat věci být. Dostanete tipy, jak vybudovat a udržet nové návyky, které vedou k větší spokojenosti a radosti.

Mgr. Ivana Šindlerová je lektorka, psychoterapeutka a koučka. Svým klientům ráda ukazuje nástroje pro slaďování pracovního a osobního života, které usnadňují život. Nabízí pouze to, co má ověřeno vlastní praxí. Je absolventkou výcviku v rogersovské psychoterapii v PCA Institutu v Praze a kurzu narativního koučinku v Kodani.

PODNIKNI TO! osmidílný workshop

 Termín: středy od 13. března 20190 od 16:00 hod. Další termíny setkání: 20.3., 27.3., 3.4., 10.4., 17.4., 24.4.
 Místo: posluchárna T1, V Holešovičkách 2, Praha 8    

Registraci na https://bit.ly/2SJVoCo doporučujeme proto, aby lektor a jeho spolupracovníci věděli, jaká skupina zájemců se sejde.

O čem to bude? Uvažuješ nad nápad a nevíš, jak ho uchopit? Nabízíme workshop s minimem teorie a maximem praxe. Krok za krokem budeme přetvářet nápad v business. Prostřednictvím osmi setkání si každý projde cyklem od definování prvotního záměru až po vyzkoušení v praxi. Není nutné mít do začátku finanční polštář, stačí chuť a odvaha.

Průvodcem workshopu bude Matouš Vinš, který díky diginálnímu nomádství pracuje odkudkoliv a kdekoliv. Firmám pomáhá s on-line marketingem a pracoval jako marketér na volné noze. Další lektoři budou z praxe s vazbou za MFF UK.

Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, pondělky 25. března, 8. dubna, 6. května a 20. května od 17:30 - 20:30 h, tj. 16 výukových hodin

 Kurz je otevřen všem studentům, doktorandům i zaměstnancům MFF UK, počet míst je však omezen.

Pro účast bude nutná registrace na https://bit.ly/2SUR7vg do 20. března 2019.

Obsah kurzu: Během čtyř tříhodinových setkání se podíváte na pokročilou komunikační dovednost, a to umění vyjednávání. V mnoha situacích je třeba dosahovat dohod, kdy jak my, tak komunikační partner může měnit podmínky (domlouváme se na platu, ale i o tom, kdo bude uklízet, za mlada v kolik půjdeme spát, jako rodiče v kolik se náš potomek vrátí z večírku, s partnerem kam pojedeme na dovolenou, s policií o pokutě, apod.). Na tomto kurzu se podíváte na to, jak vyjednávat tak, aby následná dohoda byla co nejvýhodnější. Seznámíme se s tzv. „tvrdým“ či „pozičním“ vyjednáváním a s tzv. „principiálním“ vyjednáváním. Ukážete si, co během vyjednávání (spíše) dělat a na co si (spíše) dát pozor. Kurz bude prakticky a nácvikově orientován.

Další připravované akce

Pro zimní semestr aktuálně probíhájí jednání o termínech pro workshopy, semináře a exkurze. O potvrzených vás budeme včas informovat. O proběhnuvších akcích najdete informace v sekci „Již proběhlé akce“.

Další připravované kurzy, semináře a workshopy pro LS AR 2018 - 2019

exkurze:

 
 
* Exkurze do čistých prostor, Masarykova univerzita, Crytur spol. s r.o.

Již proběhlé akce.

 • studenti/kurzy.txt
 • Poslední úprava: 2019-04-18 13:57
 • autor: karolina