Kurzy, semináře a exkurze KPC

Níže uvedené kurzy jsou primárně určené pro stávající studenty či absolventy MFF UK, pro něž jsou zpravidla bezplatné (případné výjimky jsou uvedeny u dané akce). Kurzy pořádá či spolupořádá Kariérní poradenské centrum MFF UK.

Program KPC probíhá pod záštitou projektu Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362.

Další připravované akce

Pro zimní semestr aktuálně probíhájí jednání o termínech pro workshopy, semináře a exkurze. O potvrzených vás budeme včas informovat. O proběhnuvších akcích najdete informace v sekci „Již proběhlé akce“.

 Termín:pátek 14. prosince 2018
 Místo: MFF UK, Malostranské nám. 25, posluchárna S8, 17:30 - 19:30 hod. 
 

Přemýšlíte, že budete studovat v zahraničí a Erasmus je jednou z možností? Hledáte další informace? Chcete se dozvědět více neformálně? Kromě koordinátorek Erasmus se můžete setkat i se zahraničními studenty a zeptat se jich, jak studium na jiné škole probíhá, na co si dát hlavně pozor, co je dobré si zjišťovat dopředu, jak vybrat školu, atd. Připravena bude i ochutnávka jídel z různých koutů světa i Evropy a také tradiční české (předvánoční) nápoje. Budete se moci zapojit i do Erasmus kvízů,pro vítěze budou připraveny Matfyzácké ceny.„

 Termín: pátek 4. ledna 2019 
 Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 10:00 - 16:00 h.
 Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 

Registracehttps://bit.ly/2C7YYMK

Zkuste se naučit sladit své priority, studium, volný čas. Zjistíte, že i když nezvládáte vše přesně podle svých představ, můžete být spokojení i výkonní. Přijďte na interaktivní kurz, jehož výstupy okamžitě použijete v praxi.

Na kurzu si ukážeme odlišné způsoby, jak přistupovat k plánování studia, pracovních povinností, rodinných událostí i koníčků. Naučíme se stanovat si pracovní cíle a osobní priority a připravit konkrétní plány a kroky, jak jich opravdu dosáhnout. Seznámíme se s jednoduchými technikami proti „plýtvání časem“. Objevíme návody pro každodenní použití, které šetří čas.

Program se sestává ze tří bloků:

I. blok: Jak jsme na tom s řízením času. Filosofie a principy time managementu IV. generace. Moje životní role a cíle.

II. blok: Jak pracovat s prioritami. Co dělají a nedělají šťastní lidé.

III. blok: Jak plánovat ve svůj prospěch. Tipy a triky pro sebeřízení a harmonizaci osobního a profesního života.

Mgr. Ivana Šindlerová je lektorka, psychoterapeutka a koučka. Svým klientům ráda ukazuje nástroje pro slaďování pracovního a osobního života, které usnadňují život. Nabízí pouze to, co má ověřeno vlastní praxí. Je absolventkou výcviku v rogersovské psychoterapii v PCA Institutu v Praze a kurzu narativního koučinku v Kodani.

Další připravované kurzy, semináře a workshopy pro ZS LS AR 2018 - 2019

semináře a workshopy:

 • Zahraniční stipendia - Fullbright a Humbold
 • program Erasmus - leden 2019
 • Osobní prezentace - webové stránky, Linked-In
 • Osobnostní diagnostika a metody učení - leden 2019
 • Bankovní operace, klientská síť – prostor pro informatiky a matematiky, workshop - leden 2019

Setkání s absolventy MFF UK působícími v rámci skupiny České Spořitelny. Akce je pořádána v rámci Partnerského programu MFF UK.

 • Jak na Scalu? workshop

Scala je relativně nový programovací jazyk, který dává možnost výběru mezi funkcionálním (doporučovaným) a procedurálním (Java – kompatibilním) způsobem programování. Scala je jazyk pro JVM, lze v něm tedy používat jak Java, tak Scala knihovny. Oproti Javě nabízí několik více či méně důležitých aspektů, proč stojí za zvážení.


Již proběhlé akce.

 • studenti/kurzy.txt
 • Poslední úprava: 2018-12-13 08:39
 • autor: karolina