studenti:kurzy:archiv

Toto je starší verze dokumentu!


Již proběhlé akce KPC

On the road to business success, workshop

  Kdy a kde: pondělí 4. listopadu 2019 11:00 - 13:00 hod.
             Malá Aula, Malostranské nám. 25, 1.patro

Máte možnost setkat se osobně s mentory zahraničních start-up inkubátorů. Alfredo Copolla je CEO a zakladatel inkubátoru US Market Access Center v Silicon Valley, Nayla Attas manažerkou v londýnském inkubátoru Impact Hub Kings Cross. Můžete s nimi debatovat o svých nápadech, záměrech, jak se rozmyslet jednotlivé kroky a jak hledat příležitosti v zahraničí. Registrace http://bit.ly/2ks75hc do neděle 3.11.2019.

Setkání s partnerskými firmami Matfyzu

  Kdy a kde : pondělí 21. října 2019
              Refektář, Malostranské nám. 21, Praha 1, od 17:00 do 19:00 hod.

Přijďte se seznámit s partnery Matfyzu! Fakulta dlouhodobě spolupracuje s řadou menších či větších firem z celé České republiky i ze zahraničí. Nyní máte možnost přijít si poslechnout jejich nabídku směřovanou právě ke studentům. Firmy budou prezentovat témata studentských projektů, diplomek, bakalářek a disertačních prací, pro která nabízejí podporu. A kromě jiného se můžete zeptat i na to, zda by se u nich do budoucna našla práce právě pro vás. Abychom věděli, kdo máte zájem, prosíme o nezávaznou registracihttp://bit.ly/2mcXHP0 do pátku 18.10.2019

  Kdy: pondělí 24. června 2019
  Kde:  Praha, Matematicko-fyzikální fakulta, posluchárna S8, Malostranské nám., 16:00 - 19: 00 hod. 

Doporučujeme registraci prostřednictvím https://bit.ly/2JNnvM2 do 15.6.2019.

Pokud vás zajímá, kterými směry se po studiu informatiky vydat, přijďte si popovídat s absolventy Matfyzu. Jedna žena a tři muži.

Jak vidí studium včera a dnes?

Jaké možnosti práce se po celém světě nabízí? Stačí člověku bakalář nebo je dobré sepsat disertačku? Korporát nebo malá firma? Jak moc má smysl vydržet matematickou analýzu? Na stole budou nejen tyto otázky, ale mnoho dalších. Prosím, seznamte se.

Karel Zikmund

 Vývojář u Microsoftu v americkém Redmotu, kde působí víc než devět let. O čem je korporát a jak moc člověk může hranice klišé velké firmy prorazit? Jak funguje česko-slovenský tým a proč je důležitá týmová spolupráce? Zikiho zkušenosti jsou nedocenitelné.

Hana Lapková

 Zůstala věrná databázím. Po magistru zamířila na rok na studium managementu do Paříže, ale vrátila se. Dobrá parta a pestrost práce ji už 15 let drží u Oracle. I když se firma za dobu jejího působení rozrostla, umí nabídnout prostředí, kde se i dámy cítí dobře.

Tomáš Herceg

Microsoft Regional Director. Už na střední škole programoval a tomu se věnuje i dál. Ale protože umí své znalosti předat, založil vlastní firmu Riganti s.r.o. a poskytuje komplexní školení in-house řadě firem a pracuje se svými lidmi na zakázkovém vývoji software.

Martin Ducháček

 Současný partner RSJ a mecenáš fondu Neuron pro oblast medicíny. Kromě dataminingu a databází se věnoval i ekonomii. V rámci firmy přešel z pozice šéfa vývoje algoritmických systémů do manažerské pozice v oblasti investic. 
  Kdy: pátek 17. května 2019
  Místo:  Brno, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity. Odjezd společně z Hlavního nádraží v Praze, Vindobona odjíždí v 6:50 hod, předpokládaný příjezd na hl. nádraží v Brně je 9:31 hod. Plánovaný odjezd z hl. nádraží v Brně v 16:37 hod.

Registrujte se prostřednictvím https://bit.ly/2U3cW88 do 14.5.2019. Exkurze je pro 16 zájemců.

Program exkurze:

  • 10:00 - 12:30 hod: přípravná fáze praktika s instruktáží na PřF MUNI.
  • 12:30 - 13:15 hod: oběd
  • 13:30 - 16:00 hod: práce v čistých prostorech na přípravě elektronických součástek na křemíkové desce

Na návody k praktiku se můžete podívat na http://www.physics.muni.cz/ufkl/equipment/CleanRoom-vyuka.shtml

Pokročilé magisterské praktikum a celodenní praktikum:

Návody pro úlohu Praktikum v čistých prostorách – rezistor a kondenzátor.

  Termín: úterý 21. května 2019 
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 9:00 - 15:00 h. Místo může být změněno a účastníci budou včas informování.
  Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 

Registracehttp://bit.ly/2UcO3au byla uzavřena, kapacita kurzu byla naplněna.

Jestlipak byste uměli vyjmenovat alespoň deset vašich silných stránek? Že ne? Není divu, již od mateřské školy se totiž soustředíme spíše na vylepšování toho, co nám nejde. Přitom každý z nás je jedinečný, každý z nás umí alespoň jednu věc nadprůměrně. Jen zjistit, která to je a umět ji použít.

Na kurzu budeme pracovat hravě a kreativně. Postupně odhalíme, co vás baví při studiu a co vám jde doma. Budeme pátrat po důkazech vašich kvalit a situacích, kdy se naplno projevily. Naučíte se své silné stránky používat vědoměji. Přivoláte je, když vám bude docházet elán. Nahlédneme také do tajemství sebemotivace. Ujasníte si, co vás motivuje a co naopak odrazuje od realizace vašich plánů. Dozvíte se, kdy je dobré se překonat a vydržet a kdy raději nechat věci být. Dostanete tipy, jak vybudovat a udržet nové návyky, které vedou k větší spokojenosti a radosti.

Mgr. Ivana Šindlerová je lektorka, psychoterapeutka a koučka. Svým klientům ráda ukazuje nástroje pro slaďování pracovního a osobního života, které usnadňují život. Nabízí pouze to, co má ověřeno vlastní praxí. Je absolventkou výcviku v rogersovské psychoterapii v PCA Institutu v Praze a kurzu narativního koučinku v Kodani.

Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, pondělky 25. března, 8. dubna, 6. května a 20. května od 17:30 - 20:30 h, tj. 16 výukových hodin

  Kurz je otevřen všem studentům, doktorandům i zaměstnancům MFF UK, počet míst je však omezen.

Pro účast bude nutná registrace na https://bit.ly/2SUR7vg do 20. března 2019.

Obsah kurzu: Během čtyř tříhodinových setkání se podíváte na pokročilou komunikační dovednost, a to umění vyjednávání. V mnoha situacích je třeba dosahovat dohod, kdy jak my, tak komunikační partner může měnit podmínky (domlouváme se na platu, ale i o tom, kdo bude uklízet, za mlada v kolik půjdeme spát, jako rodiče v kolik se náš potomek vrátí z večírku, s partnerem kam pojedeme na dovolenou, s policií o pokutě, apod.). Na tomto kurzu se podíváte na to, jak vyjednávat tak, aby následná dohoda byla co nejvýhodnější. Seznámíme se s tzv. „tvrdým“ či „pozičním“ vyjednáváním a s tzv. „principiálním“ vyjednáváním. Ukážete si, co během vyjednávání (spíše) dělat a na co si (spíše) dát pozor. Kurz bude prakticky a nácvikově orientován.

  • Termín: čtvrtek 9. 5. 2019 od 16:00 do 17:30
  • Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T140
  • Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, volně navazuje na kurz Podnikni to!, ale bude připravena jako jednorázová akce i pro ty, kterým z řady důvodů kurz s Matoušem Vinšem nevyhovoval.

Registraci do 5. 5. 2019 na http://bit.ly/2UHd2b7 doporučujeme kvůli omezenému počtu míst a rovněž jako informaci pro lektory, aby věděli, jaká skupina zájemců se sejde.

Víťa se s vámi podělí o dobré i špatné zkušenosti se dvěma různými životy programátora. Ten první je o létání 30x ročně, sólové práci pro vzdálené klienty, a občasném opravování serverů z mobilu v rybářské vesnici na kraji Hong Kongu. Ten druhý je o budování startupu, obchodování na burze a těžkém rozhodování – o lidech i technologiích. Dozvíte se, proč se vyplatí vyhýbat se komfortu a co z dobrého programátora dělá dobrého freelancera.

Víťa vystudoval na MFF UK matematiku, ale vždy se živil jako programátor. Po letech freelancování v různých koutech světa se vrátil do Prahy a spoluzaložil Quantlane https://quantlane.com: technologickou firmu, která obchoduje na finančních trzích za pomoci Pythonu, matematiky, a zkušeností pokerových profesionálů.

  Termín: středy od 13. března 20190 od 16:00 hod.  Další termíny setkání: 20.3., 27.3., 3.4., 10.4., 17.4., 24.4.
  Místo: posluchárna T1, V Holešovičkách 2, Praha 8        

Registraci na https://bit.ly/2SJVoCo doporučujeme proto, aby lektor a jeho spolupracovníci věděli, jaká skupina zájemců se sejde.

O čem to bude? Uvažuješ nad nápad a nevíš, jak ho uchopit? Nabízíme workshop s minimem teorie a maximem praxe. Krok za krokem budeme přetvářet nápad v business. Prostřednictvím osmi setkání si každý projde cyklem od definování prvotního záměru až po vyzkoušení v praxi. Není nutné mít do začátku finanční polštář, stačí chuť a odvaha.

Průvodcem workshopu bude Matouš Vinš, který díky diginálnímu nomádství pracuje odkudkoliv a kdekoliv. Firmám pomáhá s on-line marketingem a pracoval jako marketér na volné noze. Další lektoři budou z praxe s vazbou za MFF UK.

  Termín:úterý 16. dubna 2019, 15:30 - 17:00 hod
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost č. T140       

Registraci na https://bit.ly/2OzVffo doporučujeme kvůli omezenému počtu míst a rovněž jako informaci pro lektory, aby věděli, jaká skupina zájemců se sejde.

Pokud uvažujete o vědecko-výzkumné práci v Evropě, přijďte se seznámit s úspěšnými žadateli a zástupci jmenovaných organizací.

Akce „Marie Sklodowska - Curie“ (MSCA), součást iniciativy H2020, podporuje mezinárodní mobilitu a profesní růst výzkumníků všech oborů. Zájemce musí získat min. akademický titul, opravňující ke studiu doktorského programu. Tedy je otevřen jak mladším, tak starším výzkumným pracovníkům. Zahrnuje několik programů (viz odkaz níže) Jedním z nich je MSCA Individual fellowship (MSCA IF), o který mohou žádat pouze lidé s dokončeným Ph.D. O své zkušenosti s programem v rámci MSCA IF se podělí Martina Ulvrová, absolventka geofyziky na MFF UK. Aktuálně působí na Geofyzikálním institutu ETH Zürich ve Švýcarsku. Poví vám své zkušenosti s programem včetně toho, proč je dobré číst neúspěšné projekty, jakou roli hraje výběr hostující instituce nebo proč má smysl investovat svůj čas a energii do vysoce kompetitivního programu Evropské unie.

Odkaz na Martinino pracoviště http://www.gfd.ethz.ch Odkaz na osobní stránky Martiny https://mulvrova.github.io/cv.html

Odkaz na MSCA https://www.h2020.cz/cs/vynikajici-veda/akce-marie-curie-sklodowske/informace

Nadace Alexander von Humboldt Stiftung podporuje stáže mladých vědců s ukončeným doktorandským studiem všech oborů pro pobytu na německých vědeckých pracovištích. Přihlášky se podávají několikrát za rok. Vedení nadace v ČR zastupují prof. Jan Franc a prof. Roman Grill z Fyzikálního ústavu MFF UK, kteří představí podmínky a benefity studijních pobytů v Německu.

Humboldtova nadacehttp://www.humboldt-foundation.de/web/start.html

Další informacehttps://www.matfyz.cz/clanky/1039-do-zahranici-s-fulbrightem-a-humboldtem

  Termín: pondělí 25. února 2019 od 15:00 do 16:30 hod
  Místo: posluchárna M3, Ke Karlovu 3, Praha 2    

Setkání je určeno všem zájemcům o studijním pobyt na zahraniční univerzitě či stáž prostřednictvím programu ERASMUS+.

Seznámíte se náležitostmi pobytů (kde a jak se přihlásit,podmínkami výběrového řízení, aktuální nabídkou stáží atp.). K dispozici budou zástupci Evropské kanceláře UK, koordinátor programu na MFF UK, zástupce studijního oddělení MFF UK a studenti, kteří program absolvovali. Pořádá studijní oddělení a KPC MFF UK.

Registrace není nutná, vítání jsou všichni zájemci.

  Termín: pondělí 14. ledna 2019 
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 10:00 - 14:00 h.
  Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 

Registracehttps://bit.ly/2rN5e6y do 10.1.2019.

Cílem semináře je seznámit se s technikami duševní práce a prohloubit své schopnosti zpracovávat informace. Zaměříme se na oblast učení se – jak si lépe pamatovat informace, jak účinně využívat mozkovou kapacitu, jak lze rozvíjet schopnost se soustředit a vytrvat při studiu. Důležitým principem pro zvýšení schopnosti se učit je sebepoznání – rozpoznání svého učebního stylu a porozumění jak obecným zákonitostem učebního procesu, tak individuálním rozdílům pramenícím z rozdílného psychologického osobnostního nastavení. Pochopíte, že to, co funguje druhým, nemusí fungovat právě vám, a především získáte praktické tipy, jak můžete právě váš způsob učení zefektivnit překonáním bariér vnějších i vnitřních. Seminář je veden interaktivním způsobem, s využitím technik z oblasti neurověd a psychologie učení.

Program • Poznatky neurověd aneb jak pracuje náš mozek • Využití obou mozkových hemisfér • Jak se efektivně učit – rozpoznání svého učebního stylu • Stav FLOW a jeho využití • Důležitost sebepoznání pro rozvoj schopnosti se učit • Psychohygiena jako předpoklad efektivity učení • Techniky na podporu koncentrace a paměti • Doporučení pro další rozvoj technik duševní práce

PhDr. Anna Crkalová - působí více než 25 let jako lektorka, konzultantka a koučka, zaměřuje se na oblast osobnostního rozvoje a sebepoznání. Při své práci se inspiruje mnoha technikami duševní práce a tvořivosti, využívá principy neurolingvistického programování (NLP), jungovskou typologii osobnosti podle MBTI®, práci s tělem a energií. Anita se také zabývá vedením rozvojových projektů, vzděláváním manažerů a koučů a publikační činnosti. Je spoluautorkou řady publikací.

  Termín: pátek 4. ledna 2019 
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 10:00 - 16:00 h.
  Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 

Registracehttps://bit.ly/2C7YYMK do 31.12.2018.

Zkuste se naučit sladit své priority, studium, volný čas. Zjistíte, že i když nezvládáte vše přesně podle svých představ, můžete být spokojení i výkonní. Přijďte na interaktivní kurz, jehož výstupy okamžitě použijete v praxi.

Na kurzu si ukážeme odlišné způsoby, jak přistupovat k plánování studia, pracovních povinností, rodinných událostí i koníčků. Naučíme se stanovat si pracovní cíle a osobní priority a připravit konkrétní plány a kroky, jak jich opravdu dosáhnout. Seznámíme se s jednoduchými technikami proti „plýtvání časem“. Objevíme návody pro každodenní použití, které šetří čas.

Program se sestává ze tří bloků:

I. blok: Jak jsme na tom s řízením času. Filosofie a principy time managementu IV. generace. Moje životní role a cíle.

II. blok: Jak pracovat s prioritami. Co dělají a nedělají šťastní lidé.

III. blok: Jak plánovat ve svůj prospěch. Tipy a triky pro sebeřízení a harmonizaci osobního a profesního života.

Mgr. Ivana Šindlerová je lektorka, psychoterapeutka a koučka. Svým klientům ráda ukazuje nástroje pro slaďování pracovního a osobního života, které usnadňují život. Nabízí pouze to, co má ověřeno vlastní praxí. Je absolventkou výcviku v rogersovské psychoterapii v PCA Institutu v Praze a kurzu narativního koučinku v Kodani.

  Termín:pátek 14. prosince 2018
  Místo: MFF UK, Malostranské nám. 25, posluchárna S8, 17:30 - 19:30 hod. 
 

Přemýšlíte, že budete studovat v zahraničí a Erasmus je jednou z možností? Hledáte další informace? Chcete se dozvědět více neformálně? Kromě koordinátorek Erasmus se můžete setkat i se zahraničními studenty a zeptat se jich, jak studium na jiné škole probíhá, na co si dát hlavně pozor, co je dobré si zjišťovat dopředu, jak vybrat školu, atd. Připravena bude i ochutnávka jídel z různých koutů světa i Evropy a také tradiční české (předvánoční) nápoje. Budete se moci zapojit i do Erasmus kvízů,pro vítěze budou připraveny Matfyzácké ceny.„

Termín: přesunuto na jarní semestr
Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 13:00 - 16:00 hod
Akce je určena pro všechny zájemce, počet míst je však omezen na 15.

Pro účast bude nutná registrace na https://bit.ly/2Qvv8Xq do 30. listopadu 2018 do 12:00 hod.

Program workshopu:

1) Co je AC? (co je jeho cílem, jaká je struktura, role všech účastníků)

2) AC nanečisto v bezpečném prostředí - budete se moci prostřednictvím různých aktivit vyzkoušet, jak byste v tomto způsobu výběru sami obstáli. Čeká vás sebeprezentace v angličtině, případová studie zaměřená na měkké dovednosti, druhá na tvrdé dovednosti a logické myšlení, dále text rychlé reakce v kritické situaci.

3) Zpětná vazba - po skončení si probreme společně vaši účast, tipy a triky. Určitě bude i prostor na další otázky a odpovědi.

Lektoři: Veronika Motlová, Talent Acquisition Project Manager - ADP, Jan Šťastný, IT Manager - ADP, Miloš Kracík - Datababse Administrator - ADP.

When: Thursday Dec. 6th, 2018
Where: Rockwell Automation offices, 1 pm - 4 pm, Argentinská 4, Prague 8, Art-Gen Building 
The activities are open to anyone interested, especially to computer science students. 

For participation, click on https://bit.ly/2qAnqQl till Nov. 30th, 2018. The capacity of participants is limited by 12.

What are you about to see and try? Introduction of RA products portfolio: Development areas in Prague RA office and presenting selected customer business cases delivered in Czech Republic.

Hands-on training in lab for about 12 people using Rockwell 1756 ControlLogix (controller) hardware through Step-by-step training for creating control system program.

Hands-on traing with industrial IoT monitoring app and gateway.

Detailed program will be sent to all participants in advance. A refreshment will be provided. The company language is english, so the programm will be also held only in english.

  Kurz je složen ze 4 bloků.
  Termíny: pondělky 12. 11., 19. 11., 26. 11., 3. 12. - vždy 17:30 - 20:30 hod
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8
  Lektor: Mgr. et Mgr. Jakub Švec

Na https://bit.ly/2AqOcjE// se můžete registovat do 5. listopadu 2018 do 12:00 hod.

Kurz účastníkům umožní ponořit se hlouběji do konstruktivní komunikace a problematiky mezilidských vztahů jak v práci, tak v osobním životě. Bude možné procvičit si řešení vybraných komunikačních situací v praxi. Praktické cvičení bude doplněné výsledky nejnovějších výzkumů zabývajících se fungováním mozku. Kurz zájemcům také pomůže pochopit, co a proč se v komunikaci děje, umožní jim zlepšit se v reflektování jejich chování a poskytne jim komunikační strategie i techniky, jak komunikovat stručně, s patřičnou naléhavostí a přitom ošetřovat mezilidské vztahy (nebo je aspoň co nejméně poškodit). Těžiště kurzu bude v praktickém trénování za pomoci videorozboru a bude rezervován dostatek prostoru pro řešení situací z praxe účastníků.

  
      
      Termín: čtvrtek 29. listopadu 2018 od 13:00 - 16:00 hod.
  Místo: laboratoře BTL Medical Technologies, Evropská 423/178, office centre CUBE, Praha 6, zastávka tramvaje Nad Džbánem
  Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen. 

Registrovat se můžete na https://goo.gl/rjztfy do 22. 11. 2018

Během odpoledne navštívíte české vývojové centrum, ve kterém se vytváří zdravotnické přístroje pro oblast kardiologie, fyzioterapie a estetické medicíny. Projdete si vývojové a testovací laboratoře, v showroomu některé tyto z těchto přístrojů také uvidíte. Dále se seznámíte s pozadím klinických studií či metrologie. Poznáte úskalí převodu nápadu do praxe a patentové problematiky. Průvodci budou i absolventi MFF UK, kteří zde pracují.

https://www.careermarket.cz/careermarket/

 Kdy: pondělí 12. listopadu 2018
 1. patro budovy informatických oborů, Malostranské nám. 25, Praha 1, přehled účastníků bude zveřejnět během října 2018
Kdy: pátek 9. listopadu 2018
Místo: Toužimská 771, Praha - Letňany, od 8:00 do 13:00 hod. Exkurze je pro deset zájemců. 

Registrujte se prostřednictvím https://goo.gl/t1wvQ7// do 5.11.2018.

Zveme vás na exkurzi do pražské firmy ATG, zabývající se metodami nedestruktivní detekce vad materiálů (NDT), realizovaných na základě celé řady fyzikálních principů. Kromě úvodu do jednotlivých metod budou představeny jejich různé kombinace, ukázky testování na jednotlivých strojích. Seznámíte se tedy s řadou technických aplikací pro masovou výrobu pro automobilový, letecký či petrochemický průmysl. Návštěva je nejvhodnější pro studenty materiálového inženýrství a jeho aplikací, případně výrobních technologií, ale vítáni jsou všichni zájemci o fyzikální obory.

Doprava: Vlastní. Nejlépe autobusem č. 201 ze zastávky metra „Letňany“, směr autobusu „Černý most“. Vystoupíte na zastávce Toužimská, firma se nachází přímo před zastávkou.

https://ovvp.mff.cuni.cz/wiki/studenti/mentoring/start

 úterý 16. 10. 2018 14:00 - 15:00 hod v posluchárně M2, Ke Karlovu 3
 úterý 16. 10. 2018 15:45 - 16:30 hod v posluchárně S3, Malostranské nám. 25
 úterý 23. 10. 2018 14:00 - 15:00 hod v  posluchárna K6, Sokolovská 83
 úterý 23. 10. 2018 15:00 - 16:00 hod v KPC, V Holešovičkách 8, T140
  pátek 18. května 2018
  Místo: Škoda Auto a.s., Mladá Boleslav, od 7:15 - 17:00 hod, sraz v 7:15 hod před budovou MFF UK, katedrální objekt "Troja", V Holešovičkách 2, Praha 8. Společně odjezd autobusem, návrat tamtéž v 17:00 hod.
  Exkurze je otevřena pouze pro max. 20 účastníků, proto se registrujte na goo.gl/t2BfnG do 10. 5. 2018 do 12:00 hod.
  
  Program exkurze:
  9: 00 – 12:00  setkání s IT odborníky ve ŠKODA AUTO a.s.
  	           témata: IT solutions a strategie ve ŠKODA AUTO a.s., big data, 
  	           advanced analytics, software architektura, technologické platformy etc.
  	           příklady z praxe pro big data a IT řešení
  12:00 - 13:00  oběd
  13:00 - 13:30  prohlídka expozice ŠKODA Muzea
  13:30 - 14:30  exkurze do datového centra
  14:30 - 16:00  exkurze do svařovny a návštěva montážní linky
  
  Exkurze je určena všem studentům se zájmem o nová a neotřelá řešení a přístupy v IT, nejen v technické praxi.
  
  Registrace na goo.gl/t2BfnG do 15.5.2018.
  Termín: pátek 18. května 2018, 11:00 - 15:00 hod
  Místo: Ondřejov, termín společného odjezdu a příjezdu bude potvrzen od katedrálního objektu "Troja", V Holešovičkách 2, Praha 8. 
  Exkurze je otevřena pouze pro omezený počet účastníků, proto se registrujte na http://bit.ly/2omXsOu do 15. 5. 2018 do 12:00 hod.
  
  Bude možné navštívit pracoviště tří oddělení Astronomického ústavu AV ČR situovaná na observatoři v Ondřejově - ve Slunečním oddělení sluneční patrolu, radioteleskop a sluneční spektrograf, v Oddělení meziplanetární hmoty kopuli s dalekohledem 0,65 m pro pozorování asteroidů a ve Stelárním oddělení robotický dalekohled D 50 a největší dalekohled u nás - Perkův dalekohled s průměrem zrcadlového objektivu 2 metry. 

Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, pondělky 9., 16. a 23. dubna a 14. května od 17:30 - 20:30 h, tj. 16 výukových hodin

  Akce je určena pro všechny doktorandy a studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast bude nutná registrace na http://bit.ly/2ECfqYm

Obsah kurzu: Během čtyř tříhodinových setkání se podíváte na pokročilou komunikační dovednost, a to umění vyjednávání. V mnoha situacích je třeba dosahovat dohod, kdy jak my, tak komunikační partner může měnit podmínky (domlouváme se na platu, ale i o tom, kdo bude uklízet, za mlada v kolik půjdeme spát, jako rodiče v kolik se náš potomek vrátí z večírku, s partnerem kam pojedeme na dovolenou, s policií o pokutě, apod.). Na tomto kurzu se podíváte na to, jak vyjednávat tak, aby následná dohoda byla co nejvýhodnější. Seznámíme se s tzv. „tvrdým“ či „pozičním“ vyjednáváním a s tzv. „principiálním“ vyjednáváním. Ukážete si, co během vyjednávání (spíše) dělat a na co si (spíše) dát pozor. Kurz bude prakticky a nácvikově orientován.

    Lektoři: doc. PhDr. Markéta Švamberk Šauerová, Ph.D., Mgr. Jiří Kajzar, VŠTVS PALESTRA
    Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, čtvrtek 3. května 2018 od  13:00 - 16:00 h
    Akce je určena pro všechny zájemce, zejm. doktorandy a studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
    Pro účast je nutná nutná registrace na goo.gl/xLCJWE

Workshop je zaměřený na podporu efektivního studia studentů v průběhu vysokoškolského studia. Během workshopu se studenti seznámí s jednoduchou diagnostikou vlastního učebního stylu a metodami, které by měl student při studiu s ohledem na konkrétní učební styl upřednostnit. Dále se účastníci prakticky seznámí s vybranými technikami time-managementu a technikami osobnostního rozvoje založených na koučinku/autokoučinku. Účastníci si formou sebereflexe za použití pracovních listů, během individuální i skupinové práce a prostřednictvím skupinové diskuse vyzkouší cvičně techniky, které lze jednoduše uplatnit v osobním, studijním i profesním životě.

 úterý 24. dubna 2017, 10:00 - 14:30 hod.
 atrium budovy fyzikálních oborů MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8 a posluchárna T1
 Program a informace o účastnících najdete na www.careermarket.cz/careermarket/den-firem-pro-fyziku v průběhu dubna 2018.

https://www.careermarket.cz/careermarket/

 úterý 10. dubna 2018
 1. patro budovy informatických oborů, Malostranské nám. 25, Praha 1, program bc během března 2018
  !Workshop probíhá v angličtině, proto jsou další informace uvedeny v AJ!
  When: Friday April 6th, 2018
  Where: lekture room Nr. S1, 4th floor, Malostranské sq. 25, Prague 1, 10:00 am- 3:00 pm
  Speakers: Aakash Ravi, Jiri Blazek and guests
  Registration welcomed via http://bit.ly/2sPoRhG until March 30th, 2018 till 12:00 am.
  Leaders:Aakash Ravi, Jiri Blazek, guest speakers
  

Programme:

10:00 - 10:30 am Introduction to Enterpreneurship

10:30 - 11:15 am Workshop 1: Ideation and Idea Development:

                Pitching of problems/ideas from the audience. Sample case studies prepared for those who don't have ideas.
                Where to find problems/ideas/inspiration. Introduction to design thinking, customer interviews, etc.
                Workshop in teams of 3: redefine an existing process and build a business out of it.
                

11:15 - 12:00 am Worskhop 2: Building a business model

                Business model canvas, finance basics, etc.
                Workshop: With your teams, take your problems/processes and build a business model canvas.   
                

12:00 - 01:00 pm Lunch break

01:00 - 01:45 pm Workshop 3: Going from Zero To One: Taking your business model and bringing it to life

                Bootstrapping, accelarators, incubators and VCs.
                
                

01:45 - 2:30 pm Workshop 4: Final pitches, conclusion, and dreaming big

                focused on attendee pitches and final talk, closing guests
              
  Termín: čtvrtek 5. dubna 2018, 13:00 - 16:00 hod
  Místo: Dolní Břežany, termín společného odjezdu a příjezdu bude potvrzen podle počtu přihlášených účasníků mailem. 
  Exkurze je otevřena pouze pro omezený počet účastníků, proto se registrujte na http://bit.ly/2oYgCL7 do 1. 4. 2018 do 12:00 h.
  
  Projekt - centrum HiLASE propojuje vývoj pevnolátkových pulzních laserů s vývojem aplikací vyžadujících vysokých hodnot špičkových výkonů. Vyvinuté laserové systémy poskytují svazek od tvrdé UV oblasti, přes viditelnou oblast až po blízkou a střední IR oblast. Na HiLASE jsou proto studovány a vyvíjeny laserové aplikace, jako jsou např. laserové obrábění odolných nebo kompozitních materiálů, modifikace povrchů, laserové depozice materiálových modifikací, laserové zpevňování materiálů, měření odolnosti tenkých optických vrstev a optických materiálů proti laserovému záření, zdrojů rentgenového a EUV záření. Během návštěvy budete moci v doprovodu navštívit laserové a aplikační laboratoře. 
  Termín: pondělí 12. března 2018
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 13:00 - 16:00 hod
  Akce je určena pro všechny zájemce, počet míst je však omezen na 15.
  Pro účast bude nutná registrace na http://bit.ly/2o6pOg2 do 8. března 2018 do 12:00 hod.

Program workshopu:

1) Co je AC? (co je jeho cílem, jaká je struktura, role všech účastníků)

2) AC nanečisto v bezpečném prostředí - budete se moci prostřednictvím různých aktivit vyzkoušet, jak byste v tomto způsobu výběru sami obstáli. Čeká vás sebeprezentace v angličtině, případová studie zaměřená na měkké dovednosti, druhá na tvrdé dovednosti a logické myšlení, dále text rychlé reakce v kritické situaci.

3) Zpětná vazba - po skončení si probreme společně vaši účast, tipy a triky. Určitě bude i prostor na další otázky a odpovědi.

Lektoři: Veronika Motlová, Talent Acquisition Project Manager - ADP, Jan Šťastný, IT Manager - ADP, Miloš Kracík - Datababse Administrator - ADP.

===== exkurze do ŠKODA AUTO a.s., Mladá Boleslav ===== NEREALIZOVANO

  úterý 6. března 2018
  Místo: Škoda Auto a.s., Mladá Boleslav, od 7:45 - 17:00 hod, sraz v 7:40 hod před budovou MFF UK, katedrální objekt "Troja", V Holešovičkách 2, Praha 8. Společně odjezd autobusem, návrat tamtéž v 17:00 hod.
  Exkurze je otevřena pouze pro max. 20 účastníků, proto se registrujte na http://bit.ly/2nY34PR do 2. 3. 2018 do 12:00 hod.
  
  Program exkurze:
  9: 00 – 9:45  úvodní setkání na téma IT ve ŠKODA AUTO  a.s.
  9:45 - 10:45  virtuální realita/brýle
  11:00 - 11:40 datová analýza 
  11:40 - 12:00 možnosti pro studenty ve ŠKODA AUTO a.s.         
  12:00 - 13:00  oběd
  13:00 - 13:30  prohlídka expozice ŠKODA Muzea
  13:30 - 14:30  exkurze do datového centra
  14:30 - 16:00  exkurze do svařovny a návštěva montážní linky
  16:00          odjezd do Prahy
  Exkurze je určena všem studentům se zájmem o nová a neotřelá řešení a přístupy v IT.
  
  
  Termín: 19.1.2018
  Místo: Turnov.  Určeno pro maximálně 12 osob, proto se registrujte na http://bit.ly/2ByB1wg.  Společná doprava zdarma mikrobusem od katedrálního objektu MFF UK "Troja", dopravce bude upřesněn. Odjezd v 8:00 hod, příjezd do 17:00 hod. V exkurzi je započtena přestávka na oběd.
            

9:30 - 12:00 hod

Crytur spol. s r.o. je českou špičkovou firmou zabývající se vývojem technických krystalů a jejich průmyslovým využitím. Umělé krystaly se používají například v LED diodách nebo elektronových mikroskopech, ale táke v mobilních telefonech. Seznámíte se s firmou, jejím produktovým portfóliem a formami spolupráce s akademickou sférou a AV ČR. Navštívite provozy pěstování krystalů oxidu hlíníku metodou EFG, pěstování krystalů metodou Czochralski, opracování monokrystalů a dalších komponent, čisté prostory a prostory kontroly kvality produktů.

13:00 - 15:30 hod

Regionální Centrum speciální optiky a optoelektronických systémů, (Turnovské OPToElektronické Centrum - TOPTEC)je detašovaným pracovištěm Ústavu fyziky plazmatu, v.v.i. Hlavním cílem pracoviště je výzkum a vývoj v oblasti asférické a free form optiky, přesného měření a následný transfer do průmyslové praxe. Pro návštěvníky je připravena prezentace výroby ultrapřesné freeform optiky, vesmírných projektů pro ESA, hyperspektrální zobrazování, interferometrie, nových metod laserové spektroskopie, depozice tenkých vrstev). Po prezentaci bude následovat prohlídka vývojových laboratoří.

ERASMUS+ pro matfyzačky a matfyzáky

Termín: úterý 16. ledna 2018 od 13:00 do 16:30
Místo: posluchárna M3, Ke Karlovu 3, Praha 2

Setkání je určeno všem zájemcům o studijním pobyt na zahraniční univerzitě či stáž prostřednictvím programu ERASMUS+.

Seznámíte se náležitostmi pobytů (kde a jak se přihlásit,podmínkami výběrového řízení, aktuální nabídkou stáží atp.). K dispozici budou zástupci Evropské kanceláře UK, koordinátor programu na MFF UK, zástupce studijního oddělení MFF UK a studenti, kteří program absolvovali. Pořádá studijní oddělení a KPC MFF UK.

Registrace není nutná, vítání jsou všichni zájemci.

  čtvrtek 14. prosince 2017
  Místo: Kamenné Žehrovice, od 12:00 do 17:00 hod. Exkurze je pro max. deset zájemců,  proto se registrujte na http://bit.ly/2y5HuQP do pátku 10. 12. 2017.   Sraz v 11:45 hod před katedrálním objektem "Troja", V Holešovičkách 2, Praha 8. Společná doprava mikrobusem.
            

Program exkurze:

12:00 odjezd z Prahy

13:00 - 16:00 prohlídka firmy s následujícím obsahem: * Úvod do problematiky (Intraokulární čočky pro korekci presbyopie + informace o firmě a běžících projektech výzkumu a vývoje) *Exkurze do laboratoří MEDICEM Institute, s.r.o. (chemická + optická/optometrická laboratoř) *Interaktivní workshop, během kterého se studenti budou moci prostřednictvím případové studie seznámit s procesem vývoje zdravotnického prostředku - nitrooční čočky

17:00 návrat do Prahy

MEDICEM Institute se zaměřuje na vývoj nových bioanalogických materiálů a zdravotnických prostředků z těchto materiálů. V posledních letech se soustředí především na aplikace v oční chirurgii s důrazem na nitrooční čočky. je součástí skupiny MEDICEM, která se dále zabývá také výrobou, celosvětovým marketingem a prodejem vlastních zdravotnických prostředků. Výrobní část zastřešuje MEDICEM Technology, která dodává na trh všechny zdravotnické prostředky skupiny MEDICEM, a to nitrooční čočky WIOL-CF, hydrogelové dilatátory děložního hrdla Dilapan-S a Dilasoft, a kožní krytí na hojení ran Xe-Derma. MEDICEM International rozvíjí mezinárodní komerční aktivity skupiny MEDICEM.

https://ovvp.mff.cuni.cz/wiki/studenti/mentoring/start

 úterý 12. prosince 2017

 11:00 - 12:00 hod, posluchárna M3,  Ke Karlovu 3, Praha 2 
 12:30 - 13:30 hod, posluchárna K8, Sokolovská 83, Praha 8
 14:00 - 15:00 hod, KPC MFF UK, T140, V Holešovičkách 2, Praha 8
 15:45 - 16:45 hod, posluchárna S 9, Malostranské nám. 25, Praha 1
  • Kurz je složen ze 4 bloků.
  • Termíny: pondělky 13. 11., 20. 11., 11. 12., 18. 12. - vždy 17:30 - 20:30 hod
  • Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8
  • Lektor: Mgr. et Mgr. Jakub Švec
  • Přihlásit se je možné vyplněním tohoto formuláře do 5. 11. 2017 do 12:00 hod.

Kurz účastníkům umožní ponořit se hlouběji do konstruktivní komunikace a problematiky mezilidských vztahů jak v práci, tak v osobním životě. Bude možné procvičit si řešení vybraných komunikačních situací v praxi. Praktické cvičení bude doplněné výsledky nejnovějších výzkumů zabývajících se fungováním mozku. Kurz zájemcům také pomůže pochopit, co a proč se v komunikaci děje, umožní jim zlepšit se v reflektování jejich chování a poskytne jim komunikační strategie i techniky, jak komunikovat stručně, s patřičnou naléhavostí a přitom ošetřovat mezilidské vztahy (nebo je aspoň co nejméně poškodit). Těžiště kurzu bude v praktickém trénování za pomoci videorozboru a bude rezervován dostatek prostoru pro řešení situací z praxe účastníků.

Aktuálně plánované akce naleznete na této stránce.

https://www.careermarket.cz/careermarket/den-firem-pro-matematiku-a-informatiku

 pondělí 27. listopadu 2017
 1. patro budovy informatických oborů, Malostranské nám. 25, Praha 1
  Termín: úterý 21. 11. 2016 od 9:30 do 14:30 hod
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T140
  Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2gzgBKe nejlépe do středy 15. 11. 2017.

Obsah semináře: Banky (bankovní soustava, hospodářské výsledky bank, druhy účtů, vklady). Půjčky, úvěry a závazky vyplývající z úvěrů (např. půjčky na studium, úvěry na podnikání, RPSN, výpočty splátek, příklady z praxe, prodejní triky a na co si dát pozor, zákon o spotřebitelských úvěrech). Úspory, investice a inflace (metodika výpočtu, vztah nominální a reálné úrokové míry, porovnání kupní síle v l. 1995-2013). Investice (členění, výnosy, likvidita, cenné papíry, pohyby kurzů na burze) Pojištění (principy pojištění, typy pojištění od životního přes penzijní či kapitálové, důchody, věková struktura obyvatel). Principy fungování podílových a investičních fondů.

Termín: úterý 14. 11. 2017 od 16:30 do 18:00 hod

  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T140
  Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast je nutná registrace prostřednictvím formuláře na http://bit.ly/2z0A656 nejlépe do středy 5. 11. 2017.

V rámci semináře budou zájemcům představeny možnosti financování studia a výzkumných projektů v Německu a Spojených státech amerických.

Prestižní Fulbrightovy stipendijní programy financované českou a americkou vládou a administrované Komisí J. Williama Fulbrighta poskytují českým postgraduálním studentům, akademikům a vědcům příležitost studovat, provádět výzkum či vyučovat na amerických univerzitách a dalších vzdělávacích a výzkumných pracovištích, a to po dobu tří až deseti měsíců. Stipendia Fulbrightova programu patří mezi nejštědřejší, obvykle pokrývají životní náklady, zpáteční letenku a zdravotní pojištění a případně i některé další náklady spojené se studiem či výzkumem. Program podporuje všechny obory s výjimkou studia klinické medicíny, MBA a LLM. Stipendisté jsou vybíráni v otevřené soutěži. Zájemci se o podporu uchází přímo u Fulbrightovy komise, nikoliv přes své domovské instituce. Každoročně s Fulbrightem do USA v rámci různých stipendijních kategorií vycestuje až 40 českých „fulbrightistů“. Poměr vybraných stipendistů k počtu přihlášek se pohybuje mezi jedna ku třem a jedna ku pěti.

http://www.fulbright.cz/ https://www.humboldt-foundation.de/

  pátek 10. listopadu 2017 
  Místo: Toužimská 771, Praha - Letňany, od 8:00 do 13:00 hod. Exkurze je pro deset zájemců,  proto se registrujte na http://bit.ly/2y4URAf do 3. 11. 2017 do 12:00 hod. Sraz v 7:45 před vchodem do firmy.
            

Zveme vás na exkurzi do pražské firmy ATG, zabývající se metodami nedestruktivní detekce vad materiálů (NDT), realizovaných na základě celé řady fyzikálních principů. Kromě úvodu do jednotlivých metod budou představeny jejich různé kombinace, ukázky testování na jednotlivých strojích. Seznámíte se tedy s řadou technických aplikací pro masovou výrobu pro automobilový, letecký či petrochemický průmysl. Návštěva je nejvhodnější pro studenty materiálového inženýrství a jeho aplikací, případně výrobních technologií, ale vítáni jsou všichni zájemci o fyzikální obory.

Doprava: Autobusem č. 201 ze zastávky metra „Letňany“, směr autobusu „Černý most“. Vystoupíte na zastávce Toužimská, firma se nachází přímo před zastávkou.

  pondělí 30. října 2017
  Místo: Za Slovankou 1782/3Praha 8 - Libeň, od 10:00 - 13:00 hod, sraz v 9:45 hod před vchodem do ÚFP.
  Exkurze je otevřena pouze pro max. 20 účastníků, proto se registrujte na http://bit.ly/2xCO8fx do 20. 10. 2017 do 12:00 hod.
        

Zveme zájemce o fyzikální obory a kariéru ve výzkumu na návštěvu pražského tokamaku COMPASS a badatelského centra PALS (Prague Asterix Laser System), zaměřeného na experimentální výzkum laserového plazmatu.

  pondělí 23. října 2017
  Místo: Škoda Auto a.s., Mladá Boleslav, od 7:15 - 17:00 hod, sraz v 7:15 hod před budovou MFF UK, katedrální objekt "Troja", V Holešovičkách 2, Praha 8. Společně odjezd autobusem, návrat tamtéž v 17:00 hod.
  Exkurze je otevřena pouze pro max. 20 účastníků, proto se registrujte na http://bit.ly/2yqABoN do 15. 10. 2017 do 12:00 hod.
  
  Program exkurze:
  9: 00 – 12:00  setkání s IT odborníky ve ŠKODA AUTO a.s.
  	           témata: IT solutions a strategie ve ŠKODA AUTO a.s., big data, 
  	           advanced analytics, software architektura, technologické platformy etc.
  	           příklady z praxe pro big data a IT řešení
  12:00 - 13:00  oběd
  13:00 - 13:30  prohlídka expozice ŠKODA Muzea
  13:30 - 14:30  exkurze do datového centra
  14:30 - 16:00  exkurze do svařovny a návštěva montážní linky
  
  Exkurze je určena všem studentům se zájmem o nová a neotřelá řešení a přístupy v IT, nejen v technické praxi.
    středa 24. května 2017
    Místo: Lipová 15, Praha 2, od 9:30 - 12:30 hod, sraz v 9:20 hod v podloubí
    Exkurze je otevřena pouze pro max. 10 účastníků, proto se registrujte na http://bit.ly/2qUKCXG do 22. 5. 2017.
          

Čekají vás dvě odborné přednášky a po nich prohlídka experimentálního výzkumného pivovaru, návštěva senzorické laboratoře a modelové degustace. Probírána bude také možnost realizace bakalářských a diplomových prací.

Témata přednášek:

RNDr. M. Dienstbier: Multisenzorová analýza při sledování pivovarských procesů

doc. RNDr. J. Dian, CSc.: Senzorová fotoluminiscenční pole pro analýzu sledovaných chemických látek v plynné fázi

    pondělí 15. května 2017
    Místo: Protonové centrum Praha, areál nemocnice Bulovka, Budínova 2437/1a, 180 00 Praha 8, od 15:00 - 17:00 hod
    Exkurze je otevřena pouze pro max. 20 účastníků, proto se registrujte na http://bit.ly/2poAPM7 do 10. 5. 2017.
          

Pražské Protonové centrum (Proton Therapy Center) se zabývá léčbou onkologických onemocnění za využití protonového záření. Hlavní výhodou této terapie je její přesnost a schopnost ochránit zdravé tkáně. Během exkurze navštívíte odd. nukleární medicíny, protonové terapie a seznámíte se provozem a formami využití cyklotronu.

    třetí, závěrečné setkání na téma agilní vývoj
    úterý 2. května 2017
    Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost č. T140, od 16:30 - 18:00 hod
    Registrace na http://bit.ly/2nvqjBE do pátku 28. 4. 2017

Agilní vývoj není jen o systému schůzek a projektovém řízení, agilní vývojář musí ovládat řadu programovacích technik, aby držel s produktovými požadavky krok. Ukážeme vám, jak navrhovat snadno rozšiřitelný softwarový projekt. Jak pomocí krátkých přesně definovaných iterací postavit velký projekt. Proč a jak testovat naše programy a jak nám automatické testy pomohou rychleji vyvinout nové funkcionality. Jak spolupracovat s produktovým zadáním a pomocí testovacího prostředí se rychleji dopracovat kvalitního výsledku.

Lektor Jan Štěpánek vystudoval softwarové inženýrství na FEL ČVUT. Pracuje jako teamlead pětičlenného týmu programátorů a zodpovídá za udržitelný vývoj nových i starých softwarových projektů. Jeho specialitou je stavba automatizovaných vývojových prostředí - tedy CI, CD a příprava rozšiřitelných, testovatelných softwarových produktů.

Termíny: pátky 24.března, 7. dubna, 21. dubna a 5. května 2017

  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, od  10:00 - 13:00 hod
  Akce je určena pro všechny doktorandy MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2lg2WrT do středy 22. 3. 2017

Obsah kurzu: Během čtyř tříhodinových setkání se podíváte na pokročilou komunikační dovednost, a to umění vyjednávání. V mnoha situacích je třeba dosahovat dohod, kdy jak my, tak komunikační partner může měnit podmínky (domlouváme se na platu, ale i o tom, kdo bude uklízet, za mlada v kolik půjdeme spát, jako rodiče v kolik se náš potomek vrátí z večírku, s partnerem kam pojedeme na dovolenou, s policií o pokutě, apod.). Na tomto kurzu se podíváte na to, jak vyjednávat tak, aby následná dohoda byla co nejvýhodnější. Seznámíme se s tzv. „tvrdým“ či „pozičním“ vyjednáváním a s tzv. „principiálním“ vyjednáváním. Ukážete si, co během vyjednávání (spíše) dělat a na co si (spíše) dát pozor. Kurz bude prakticky a nácvikově orientován.

  Termín: čtvrtek 27. 4. 2017
  Místo: posluchárna K6, MFF UK, Sokolovská 83, od 18:00 - 19:30 h
  Akce je určena pro všechny studenty a absolventy MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2dUo5bj.

Chystáte se prezentovat? Chystáte se ptát motivační dopis? Chystáte se žádat o grant? A víte vlastně vůbec, jak začít?

Přijďte se pobavit o tom, jak správně předat sdělení a na konci budete mít jasno.

Postupně se dozvíte, co je třeba udělat, pro srozumitelnou a efektivní komunikaci

  • Jak a čím začít (Komunikační strategie)
  • Jak správně strukturovat sdělení (“top-down” přístup)
  • Jak napsat příběh (Pravidlo tří a další ponaučení z pohádek)

Své zkušenosti Vám předají Petr Materna s Kryštofem Touškou z poradenské společnosti A.T. Kearney.

    2. díl na téma agilní vývoj v praxi
    úterý 25. dubna 2017
    Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost č. T140, od 16:30 - 18:00 hod
    Registrace na http://bit.ly/2od6DiR do pátku 21. 4. 2017

Podrobná přednáška o metodice Scrum. Dozvíte se, co jsou jednotlivé pojmy jako Story, Backlog nebo Velocita. Pochopíte, jak celá metodika funguje, v čem jsou její výhody a na jaké typy projektů se hodí. Cílem není jen představit pojmy, ale hlavně vysvětlit principy, na kterých je vše založeno. Scrum nemá být dogma, ale má vám pomáhat při efektivním vývoji. Je však vhodné se inspirovat doporučeními a vyzkoušenými postupy.

Lektor Viktor Mašíček vystudoval informatiku na MFF UK. Dlouhou dobu pracoval jako vývojář a průběžně se naučil moderní vývojové postupy a také metodiku Scrum. Nyní se specializuje na projektové řízení, produktové řízení, nastavení interních procesů a nastavení vývojových procesů. Stále si ale udržuje kontakt s programováním na některých projektech.

    úterý 25. dubna 2017, 10:00 - 14:30 hod.
    atrium budovy fyzikálních oborů MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8 a posluchárna T1
    Kdo přijede? ADVANCED TECHNOLOGY GROUP, s.r.o., Centrum výzkumu Řež, s.r.o., Crytur spol. s r.o., FEI Czech Republic s.r.o.,
    Fyzikální ústav AVČR - ELI Beamlines, inSophy s.r.o., MEDICEM Institute s.r.o., Meopta-Optika s.r.o., Ústav fotoniky a 
    elektroniky AVČR, Ústav fyziky plazmatu AVČR, Ústav termomechaniky AVČR.
    Úvodní prezentace bude věnována transferu znalostí a technologií na Univerzitě Karlově, zaštítěná Centrem pro přenos poznatků a 
    technologií UK.
    Program a informace o účastnících najdete na [[https://www.careermarket.cz/careermarket/den-firem-pro-fyziku]]
  Termín: pondělí  24. dubna 2017 od 15:00 do 18:00 hod
  Místo: Valeo Autoklimatizace k.s. Praha 10, metro Hostivař, Sazečská 247/2
  Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast je nutná registrace do 20. dubna 2017 na http://bit.ly/2lloKGJ.

Předpokládaný program exkurze:

15:00 - 15:30 hod - prezentace systému pro autonomní auta a prezentace profese SW inženýra

15:30 - 16:00 hod - prohlídka provozu, laboratoří, ukázka testování auta a jeho parkování bez řidiče na testovací ploše

občerstvení

16:15 - 17:45 hod - ukázka 4-5 pracovišť softwarového inženýra, např. programovací prostředí ADTF, virtuální realita pro testová ECU, využití neuronových sítí, software na výstupu z různých typů senzorů.

  Termín: čtvrtek  20. dubna 2017 od 15:00 do 18:00 hod
  Místo: laboratoře BTL Medical Technologies, Evropská 423/178, office centre CUBE, Praha 6, zastávka tramvaje Nad Džbánem
  Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast je nutná registrace do 18. dubna 2017 na http://bit.ly/2m9YwTN

Během odpoledne navštívíte české vývojové centrum, ve kterém se vytváří zdravotnické přístroje pro oblast kardiologie, fyzioterapie a estetické medicíny. Projdete si vývojové a testovací laboratoře, v showroomu některé tyto z těchto přístrojů také uvidíte. Dále se seznámíte s pozadím klinických studií či metrologie. Poznáte úskalí převodu nápadu do praxe a patentové problematiky. Průvodci budou i absolventi MFF UK, kteří zde pracují.

 První ze tří na sebe navazujících seminářů na téma agilní metodiky vývoje software. 
 Úvodní tematická přednáška proběhne v rámci předmětu Softwarové inženýrství v praxi.
 Termín: středa 19. dubna 2017, od 16:30 - 18:00
 Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T140-T141
 Registrace na  http://bit.ly/2n1kbhr do úterý 18.4.2017
 

Metodika PRINCE II je všeobecně uznávaným standardem pro řízení projektů libovolnou vývojovou metou (ať již waterfall nebo agilně). Její výhodou je důraz na principy – tedy PROČ je třeba něco řešit. Otázka JAK již může být zodpovězena velmi individuálně, což činí tuto metodiku široce uplatnitelnou v nejrůznějších prostředích. Obsahem přednášky bude diskutování jednotlivých principů, procesů a v rychlosti pak i dokumentů se zaměřením na vývojovou metodiku typu waterfall. Cílem je seznámit budoucí teamleadry nejen s tím, jak mohou řídit své týmy, ale především s tím jak, co a proč mají poskytovat podklady svým projektovým manažerům.

Lektor dr. Karel Rubač vystudoval informatiku na MFF a poté softwarové inženýrství na FEL ČVÚT. Pracoval postupně na MFF a desítky let zde přednášel, poté jako OSVČ a posledních 20 let působí v ARBES Technologies na vývoji bankovních systémů. Pracoval postupně na všech vývojových pozicích od programování (s testováním a dokumentací), poté jako teamleader cca 10 členného týmu, pak teamleader analytiků, po většinu času i jako produktový manažer, jako projektový manažer (certifikace na PRINCE II) u projektů až 1000MD. A nyní je na pozici byznys konzultanta v kombinaci s produktovým manažerem a systémových architektem.

  Termín: úterý 4. dubna 2017 od 16:30 do 18:00 hod
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost č. T140
  Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2merPbx do pátku 31. 3. 2017

Setkání nabídne úvod do startupů, tedy podnikání s potenciálem exponenciálního růstu. Co jsou hlavní předpoklady pro úspěšný startup? Dozvíte se, co znamená spojení „česká startupová scéna“ a především, co pro vás jako člověka s nápadem může udělat. Získáte přehled o českých institucích (akcelerátorech a inkubátorech), které se na práci se startupy soustřeďují a získáte i představu o financování, které musí úspěšné startupy v rámci svého raketového růstu řešit.

Jiří Blažek založil a řídil několik firem v IT, obnovitelné energii a osobním rozvoji, v současné době se věnuje internetovému projektu v oblasti zdravotnictví, působícím na trhu Velké Británie. Příležitostně se nechává najímat na zajímavé velké korporátní projekty. S radostí učí na MFF UK o hodnotách, potřebných při budování úspěšné IT kariéry a pracuje jako expert/mentor v startupovém inkubátoru UP21 s budoucími hvězdami českého a mezinárodního businessu.

Prezentace ze semináře ke stažení

   pondělí 3. dubna 2017
   1. patro budovy informatických oborů, Malostranské nám. 25, Praha 1
   program [[https://www.careermarket.cz/careermarket/den-firem-pro-matematiku-a-informatiku]]
  Termín: úterý 28. března 2017 od 16:30 do 18:00
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, od 16:30 - 18:00 hod
  Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2lg2SIC do pátku 24. 3. 2017

Obsah semináře: * představení situace práce na IT trhu * možnosti uplatnění (nejvíce poptávané programovací jazyky atp.) * specifikace poptávaných pozic a typické požadavky * strategie při hledání práce (tvorba CV specificky pro IT segment, ideální struktura LinkedIn profilu, realistická očekávání platu, jak na interview atp.) * diskuse * případně možnost individuální konzultace životopisů a Linked-In profilů

Lektorem semináře je Andrew Elliott. Má za sebou více než 10 let v IT recruitmentu a již druhým rokem svoje zkušenosti předává začínajícím programátorům a dalším IT profesionálům. Je také spoluzakladatelem startupu Techloop.io, který vývojářům pomáhá najít práci bez zbytečných prostředníků.

  Termín: úterý 21. března 2017 od 16:30 do 18:00
  Místo: počítačová laboratoř, koleje 17. listopadu
  Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2l6pDh8 do pátku 17. 3. 2017

Obsah semináře: Chcete zazářit na „radaru“ personalistů? Nebo posunout dále své dovednosti v networkingu? Tento velmi prakticky zaměřený trénink nabízí uvedení do základů sebe-prezentace a budování efektivní sítě kontaktů prostřednictvím profesní sítě LinkedIn, která velmi rychle rozšiřuje počty svých uživatelů jak v ČR, tak mimo ní.

Lektorka Eva Skřebská je v České spořitelně „lovkyní perel“ - hledá zkušené profesionály i talentované nováčky pro oblast distribuce. V České spořitelně působí již od roku 2011, předtím například působila i v Nepálu, kde učila na základní škole. Ráda se směje a tak má i certifikát na učení jógy smíchu.

  Termín: středa 8. března 2017 od 15:00 do 17:30
  Místo: posluchárna M3, Ke Karlovu 3, Praha 2
  

Setkání je určeno všem zájemcům o studijním pobyt na zahraniční univerzitě či stáž prostřednictvím programu ERASMUS+.

Seznámíte se náležitostmi pobytů (kde a jak se přihlásit,podmínkami výběrového řízení, aktuální nabídkou stáží atp.). K dispozici budou zástupci Evropské kanceláře UK, koordinátor programu na MFF UK, zástupce studijního oddělení MFF UK a studenti, kteří program absolvovali. Pořádá studijní oddělení a KPC MFF UK.

Registrace není nutná, vítání jsou všichni zájemci.

Dotazník pro absolventy MFF UK, kteří ukončí studium v jakémkoliv programu v AR 2016/17 ===

Výsledky dotazníku budou porovnány s daty s předchozích let a budou použity výhradně ke zlepšování kvality studia na MFF UK a uplatnění absolventů.

Vyplňte zde!

Dotazník pro absolventy MFF UK všech programů, kteří ukončili studium v AR 2010/11

Jeho cílem je zjistit informace o uplatnění absolventů, jejich pracovních zkušenostech s odstupem pěti let po ukončení studia a míře využití poznatků získaných během studia právě s ohledem na praxi. Výsledky budou k dispozici respondentům, vedení MFF UK, i zájemcům o studium na fakultě. Umístěny budou na portále alumni.mff.cuni.cz.

Vyplňte zde!

  • Termín: čtvrtek 8. 12. 2016 od 9:00 do 17:00
  • Místo: IDC, Malé náměstí 13, Praha 1
  • Akce je určena pro všechny studenty a absolventy MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2gdioWk.

Obsah kurzu:

Project Scoping: Creating a plan, Focusing people in the same direction, Dividing work and following up, make sure works get done, Handling the problems, dealing with any changes, Manage the Team.

You will learn how to run a project, what is important and what you should not forget about. We will talk about all the communication that should happen as part of the project as well as before and after the project. You will have opportunity to share your experience with other attendees and if time will permit then also with people outside the course.

Kurz je v angličtině. Pro zájemce z MFF UK jsou vyhrazena dvě místa.

  • Termín: úterý 29. 11. 2016 od 13:00 do 19:00
  • Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T140
  • Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2ehYbfI do pátku 25. 11. 2016.

Obsah semináře: Banky (bankovní soustava, hospodářské výsledky bank, druhy účtů, vklady). Půjčky, úvěry a závazky vyplývající z úvěrů (např. půjčky na studium, úvěry na podnikání, RPSN, výpočty splátek, příklady z praxe, prodejní triky a na co si dát pozor, zákon o spotřebitelských úvěrech). Úspory, investice a inflace (metodika výpočtu, vztah nominální a reálné úrokové míry, porovnání kupní síle v l. 1995-2013). Investice (členění, výnosy, likvidita, cenné papíry, pohyby kurzů na burze) Pojištění (principy pojištění, typy pojištění od životního přes penzijní či kapitálové, důchody, věková struktura obyvatel).

  • Termín: středa 30. 11. 2016 od 16:30 do 18:00
  • Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T140
  • Akce je určena pro všechny studenty a absolventy MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2eknjkl.

O čem to bude? Studium, státnice, pracovní pohovor, zaměstání, kancelář 40 hodin týdně, dovolená dvakrát ročně a nakonec důchod? Dá se žít i jinak: vybudovat vlastní firmu, cestovat každý měsíc v roce a své zákazníky si vybírat. Jen málo lidí to dokáže. Krutou pravdou je, že ti neúspěšní si svá selhání téměř vždy zaviní sami. Dobrou zprávou je, že těm úspěšným v cestě vzhůru brání jen jejich vlastní zlozvyky. A ty se dají změnit.

Víťa už čtyři roky cestuje po Asii, USA a Austrálii a při tom staví software pro klienty z různých koutů světa. V semináři se podělí o tři pilíře svého úspěchu: komunikace, technické schopnosti, a překonávání vlastního strachu. Toto však není cestovatelský seminář. Je to seminář plný praktických rad, které otevírají dveře v každodenním životě – ať už je to při studiu, v podnikání, v Sydney, nebo v Praze.

Our Open Day give you the perfect opportunity to hear first-hand from our employees and experts about working in Gemalto.Investigate the great things our teams are doing. Discover the outstanding opportunities our company offer. Enjoy the atmosphere and have a great talk with our experts about various topics. Gemalto is one of the world leaders of digital security.

  • Termín: středa 30. 11. 2016 od 14:00
  • Místo: Praha 4, Želetavská 1448/7(metro Budějovická)
  • Registrace je nutná na hana.pavorisova@gemalto.com nebo recruit.prague@gemalto.com.
  • Termín: úterý 22. 11. 2016 od 16:30 do 18:00
  • Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T140
  • Akce je určena pro všechny studenty a absolventy MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2dNYs7T.

Seminář je zaměřen na práci s nadanými dětmi ve školách základního a střední stupně, s příklady konkrétních postupů. Účastníci se seznámí s posledními zahraničními trendy a možností aplikace na české podmínky. K dispozici bude i prezentace aktuálních učebních materiálů.

  • Kurz je složen ze 4 bloků.
  • Termíny: pondělky 24. 10., 31. 10., 7. 11., 14. 11. - vždy 17:30 - 20:30 hod
  • Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8
  • Lektor: Mgr. et Mgr. Jakub Švec
  • Přihlásit se je možné vyplněním tohoto formuláře do 21. 10. 2016 do 12:00 hod.

Kurz účastníkům umožní ponořit se hlouběji do konstruktivní komunikace a problematiky mezilidských vztahů jak v práci, tak v osobním životě. Bude možné procvičit si řešení vybraných komunikačních situací v praxi. Praktické cvičení bude doplněné výsledky nejnovějších výzkumů zabývajících se fungováním mozku. Kurz zájemcům také pomůže pochopit, co a proč se v komunikaci děje, umožní jim zlepšit se v reflektování jejich chování a poskytne jim komunikační strategie i techniky, jak komunikovat stručně, s patřičnou naléhavostí a přitom ošetřovat mezilidské vztahy (nebo je aspoň co nejméně poškodit). Těžiště kurzu bude v praktickém trénování za pomoci videorozboru a bude rezervován dostatek prostoru pro řešení situací z praxe účastníků.

  • Termín: úterý 15. 11. 2016 od 9:00 - 19:00 h
  • Místo: MFF UK, budova informatických oborů, Malostranské nám. 25
  • Akce je otevřená všem zájemcům.

Informace o akci naleznete na http://careermarket.cz/careermarket/den-firem-pro-matematiku-a-informatiku ] Program: [[http://www.careermarket.cz/web/share/dfmi2016/program_DFMI_2016.pdf|http://www.careermarket.cz/web/share/dfmi2016/program_DFMI_2016.pdf

Nově byl pro návštěvníky připraven doprovodný program na téma MENTORING v salónku Profesního domu. Máte tak unikátní možnost setkat se soukromě se zástupci partnerských firem Matfyzu, vedoucími pracovníky, IT experty.

Více na http://careermarket.cz/careermarket/den-firem-pro-matematiku-a-informatiku/mentoring

Protože čas pro jednotlivé schůzky je omezený, registrace je otevřená do vyčerpání kapacity, nejdéle však do neděle 13. listopadu 2016 na http://bit.ly/2eTxuwS

The Know Your Customer (KYC) principle has been the holy grail of good risk management for ages. The tools available to us now allow for much faster recognition of basic customer characteristics and help us serve the customers faster and make better credit decisions.

  • Místo: PPF Gate, Evropská 2690/17, Praha 6 – Dejvice (metro Dejvická), 18:00 - 20:00 hod
  • Program:

18:00 – 18:40 Business Lecture with Radek Pluhař (Group Chief Risk Office)

18:40 – 19:00 Discussion

  • Termín: čtvrtek 10. 11. 2016 od 15:00 do 18:00 h
  • Místo: Letiště Václava Havla
  • Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen. Pro vstup je třeba doložit ještě číslo občanského průkazu.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2dNVWi3 do 5.11.2016.
  • Sraz: na letišti u Technickeho bloku („kostka“ s ridici vezi na strese). Autobus č. 119 z Dejvické nebo ze Zličana č. 100 staví na zastávkách Terminál 1 a Terminál 2.

Exkurze vám poskytne možnost nahlédnout do zákulisí řízení letového provozu. Seznámíte se se s vývojem moderních systému v oblasti letectví, zejména radarových zobrazení výpočtu trajektorií letu, analýzy, zpracování letových plánů, prognostiky pohybu a využití vzdušného prostoru, jak v aplikačním, tak R & D.

Švýcarská společnost působí na trhu víc než 25 let a zabývá se zejména vývojem sowftwarových produktů pro oblast leteckého průmyslu a provozu. Je součástí skupiny LAIC, se sídly ve Švýcarsku, Velké Britániii a v Praze.

Firma se primárně zabývá, již 30 let, vývojem specifického programového vybavení, z většiny pro velké korporace či státní firmy. Např. Continental Airlines, British Airways, Ministerstvo financí, Řízení letových provozů atd. V posledním čtvrtstoletí se zabývá převážně odvětvím dodávek SW produktů pro řízení leteckého průmyslu a provozu. Více na http://www.laicatc.com/

  • Termín: čtvrtek 10. 11. 2016 od 17:00 do 21:00
  • Místo: Praha 4, City Tower, Hvězdova 1716/2b, 7, patro, kanceláře EPAM Systems
  • Akce je určena pro všechny studenty i absolventy MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím https://www.epam.com/tech-talk-prague do 6.11.2016.

Akce je zaměřená na novinky ve technologické novinky ve finančnictví. Témata: Quantitative development of financial applications for investment. Efficient Automation Testing for Investment Bank applications. Pricing and Risk generation for Rates Options business (Exotics and Vanilla Options). Radial – BigData solution in Investment Banking. Integration Services as unified façade to access data.

  • Termín: pondělí 7. 11. 2016 od 10:45 h
  • Místo: Lipová 15, Praha 2
  • Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2dhA4zp do 31.10.2016.

Program exkurze: Prohlídka analytických laboratoří a provozních technologií (experimentální výzkumný pivovar). Návštěva senzorické laboratoře, příklady senzorických testů, modelová degustace. Diskuse na tématy aplikovaného výzkumu pro realizace bakalářských a diplomových prací.

  • Termín: pondělí 31. 10. 2016 od 18:00 do 20:00
  • Místo: ADASTRA, Nile House, Karolinská 2, Praha 8, zasedací místnost Labe a Morava
  • Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/2cGwyt8 do 26.10.2016.

Use cases: příklady využití textové analytiky podle zdroje dat (interní dokumenty, externí data od zákazníků, veřejná data) nebo podle účelu (analýzy, reporty, data mining, vyřizování transakcí). Aplikace zpracování přirozeného jazyka (NLP): detekce jazyka, analýza sentimentu, extrakce entit, štítkování, kategorizace, detekce relací. Řešení a integrace. Ze zákulisí NLP: detekce vět, tokenizace, lemmatizace, stemování, syntaktická analýza, koreference. Lektory jsou experti společnosti Geneea (https://www.geneea.com)

  • Termín: čtvrtek 20. 10. 2016 od 17:20 do 19:20
  • Místo: CA Technologies, V parku 2343/24, Praha 4 - Chodov, 3.p
  • Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím formuláře na Eventbrite.
  • Termín: úterý 17. 5. 2016 od 18:00 do 20:00
  • Místo: ADASTRA, Nile House, Karolinská 2, Praha 8, zasedací místnost Labe a Morava
    • Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast je nutná registrace prostřednictvím http://bit.ly/1UMcdpB do 13.5.2016.

V krátkosti bude představen přístup k marketingu a analytice prostřednictvím grupového řešení Adalytics. Hands on (každý na svém compu) si zkusíte vytvořit customer interaction hub. Následně bude možné prodiskutovat aplikaci Hadoop data lake.

  • Termín: úterý 26. 4. 2016 od 10:00 do 14:30 hod
  • Místo: vestibul MFF UK a posluchárna T1, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T9

Den firem pro fyziku je tradiční veletrh pracovních příležitostí, zaměřený na uplatnění v širokých oblastech fyziky. Zúčastní se jej firmy:

  • Centrum výzkumu Řež s.r.o.
  • Crytur spol. s r.o.
  • Edwards s.r.o.
  • FEI Czech Republic s.r.o.
  • Fyzikální ústav AV ČR, oddělení magnetik a supravodičů
  • Geofyzikální ústav AV ČR
  • inSophy s.r.o.
  • MEDICEM Institute s.r.o.
  • Robert Bosch, s.r.o.
  • Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR
  • Valeo
  • Varroc Lighting Systems s.r.o.

Přehled prezentací je zde.

Den firem je výborná příležitost k získání kontaktů i odpovědí na vše, co vás v souvislosti s uplatněním ve fyzice zajímá.

  • Termín: úterý 3. 5. 2016 od 16:00 do 19:00
    • Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast na akci je nutno se registrovat do prostřenctvím http://goo.gl/forms/haZlwPakRo.

Budete mít možnost diskutovat s juniorními i seniorními specialisty o stážích a možnostech uplatnění, stážích a zkušenostech v praxi s risk managementem.

Program
  • 15:30 - 16:00 hod – registrace
  • 16:00 - 16:15 hod – uvítání a prezentace firmy s Markétou Main
  • 16:15 - 17:15 hod – přednáška Radka Pluhaře
  • 17:15 - 17:45 hod – možnosti stáží
  • 17:45 - 18:15 hod – diskuse s Ondřejem Marešem, Group Acquisition Risk Managerem a Markem Matasem, Group Cross-sell Risk Managerem
  • 18:15 - 18:45 hod – diskuse

Home Credit Int. se dceřinná společnost PPF, zabývající se zejména poskytování úvěrů pro drobnou klientelu.

  • Termín: středa 4. 5. 2016 od 17:00 do 19:00
  • Místo: ADASTRA, Nile House, Karolinská 2, Praha 8
    • Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast na akci je nutno se registrovat do prostřenctvím http://bit.ly/1YPK1ks.

Radek Tomšej, data scientist ze společnosti Mall.cz se přijde podělit o zkušenosti s ukládáním, zpracováním a vizualizací desítek terabajtů logových dat. Představeny budou technologie platformy Elastic a hlavně praktické zkušenosti s: · ElasticSearch https://www.elastic.co/products/elasticsearch · Logstash https://www.elastic.co/products/logstash · Kibana https://www.elastic.co/products/kibana

Jedná se o best-practice technologie pro oblast zpracování a vytěžování logových dat, kterou řeší naši klienti od bankingu po telekomunikace. Přijďte si Radka poslechnout a možná identifikovat zajímavé business příležitosti s technologiemi platformy Elastic.

https://youtu.be/pjYqqGs5SH0

  • pro zajímavost ještě přidáváme odkaz na Agile Dating

https://youtu.be/1Ru1GPQrRLc

  • Kurz je složen ze 4 bloků.
  • Termíny: pondělky 29. 2., 7. 3., 14. 3, 21. 3. - vždy 17:30 - 20:30 hod
  • Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8
  • Lektor: Mgr. et Mgr. Jakub Švec
  • Přihlásit se je možné vyplněním tohoto formuláře do 26. 2. 2016 do 12:00 hod.

Kurz je určen pro ty, kdo již absolvovali „základní“ kurz konstruktivní komunikace (tj. prošli teoreticky i prakticky tato témata: základní informace o fungování našeho mozku, „nový“ koncept primárních potřeb, proces komunikace, konstruktivní a destruktivní komunikace, komunikační axiomy, věcná a vztahová komunikace, jak poskytovat zpětnou vazbu a řízení a vedení lidí). V tomto návazném kurzu se zaměříme na řešení situací z praxe. Z tohoto důvodu by bylo žádoucí, aby každý z účastníků přinesl nějaké komunikační situace, které by chtěl řešit. Podíváme se rovněž na pokročilou komunikační dovednost – na asertivitu. Ujasníme si, co je a není asertivita, jaký je rozdíl mezi pasivním, agresivním, manipulativním a asertivním chováním, jaké známe manipulativní pověry a asertivní práva, seznámíme se se základním asertivním vzorcem a podíváme se na základní asertivní techniky (budování a rozvíjení vztahů, uplatňování oprávněného požadavku, odmítání žádosti o laskavost a reakce na kritiku). Kurz je orientován zejména prakticky. Na účastníky se těší Jakub Švec (jppss@seznam.cz).

  • Termín: pondělí 7. 3. 2016 od 12:30 do 19:00
  • Příspěvek na dopravu do Hradce Králové a zpět poskytla MFF UK, účastníci se proto budou podílet pouze částkou 100 Kč.
  • Akce je určena pro všechny studenty MFF UK, počet míst je však omezen.
  • Pro účast na akci je nutno se registrovat do 4. 3. 2016 pomocí tohoto formuláře. Do poznámky vždy prosím uveďte váš obor a ročník. V případě dotazů nás prosím kontaktujte na siam@karlin.mff.cuni.cz.

SIAM SC a KPC OVVP MFF UK zve zájemce o matematické modelování a jeho aplikace ve zdravotnictví na exkurzi do královohradecké firmy ELLA-CS, s.r.o.

Program
  • 12:30 hod – odjezd z Prahy
  • 14:00 - 14:30 hod – uvítání a prezentace firmy, včetně jejích produktů - doc. RNDr. et PhMr. Karel Volenec, CSc., ředitel společnosti
  • 14:30 - 15:30 hod – prohlídka firmy
  • 15:30 - 16:30 hod – proces výroby: od myšlenky přes prototyp a klinické zkoušky až po uvedení do praxe, možnosti výzkumu a vývoje, související legislativa - ing. T. Vtípil, vedoucí odd. výzkumu a vývoje
  • do 19:00 hod – příjezd do Prahy

ELLA-CS, s.r.o., je ryze česká firma a patří k předním světovým výrobcům originálních zdravotnických prostředků (degradabilní stenty, danis stenty, extraktory), které pomáhají rozšířit terapeutické možnosti lékařů. Pro úspěšný vývoj je neocenitelná spolupráce s předními světovými odborníky, zejména specializovanými lékaři. Výrobky jsou podrobeny přísné kritice odborných publikací a studií z prestižních pracovišť celého světa.

Firma je nositelem několika ocenění v kategoriích Firma roku, Technologický podnikatel, TOP100 ap.

  • Termín: úterý 15. 3. 2016 od 15:30 do 17:30 hod
  • Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost T9
  • Lektor: ing. Pavel Rajchl, HPE
  • Registrace je možná na http://bit.ly/1Q3ecmU do čtvrtka 10. 3. 2016

Obsahem kurzu je úvod do problematiky projektového managementu, seznámení se základními pojmy v IT projektech, mezinárodně používané standardy - PRINCE 2, PMP, základy aginího projekt managementu, studie a příklady projektů z praxe.

Text prezentace bude v AJ, ale přednáška v ČJ.

  • Termín: čtvrtek 24. března 2016 od 15:00 do 18:30 hod, sraz v 14:45 před recepcí
  • Místo: Bangalore, Gemini A, 2. p, Na Pankráci 127, Praha 4
  • Kapacita akce: 30 osob
  • Otevřeno studentům všem stupňů studia, vč. anglických programů. Prezentace budou v AJ.
  • Registrace je otevřená zájemcům do pondělí 21. 3. 2016 na http://bit.ly/1OhIYTn
Program
  • 15:00 – 15:30 – úvodní prezentace (The way we work)
  • 15:30 – 16:30 – technické prezentace
    • Brendan Bignell – BlockChain related technology
      • About Brendan: He is currently Head of ABSA Prague team. Gained BSc in Computer Science from London University. He has over 20+ years of commercial software development experience. A lot of experience with XML databases such Oracle’s XML DB and IBM’s DB2 Viper. He also created and integrated custom compression and binary data representations into a number of products and is actively working in this area again now. He also manages an area of ~80 developers in Prague for the ABSA investment bank division of Barclays. His knowledge of Czech is poor so communication would need to be done in English.
    • Vojtěch Král – Recommender systems
      • About Vojtech: Role: He works at Barclays as Recommender system lead and developer. Finished Faculty of Information Technology, Czech Technical University. He has 2.5 years of experience as a software developer working with JEE stack. He had started an internship with Barclays and then started here in a graduate program after finishing my masters.
    • Content of the presentation: What if a system could predict what you would love and what you would want without asking you? Netflix does it by recommending movies to watch. Facebook does it by recommending posts for you to read. In this presentation I will be covering:
      • General approach to making recommendations with focus on Collaborative filtering.
    • Describing in more details the method that came out from the Netflix prize competition.
    • Shortcomings/benefits of Collaborative filtering.
    • Insight into the evaluation of recommendations.
  • 16:30 – 17:00 – pauza a prohlídka firmy
  • 17:00 – 17:30 – technická prezentace: Alex Vladimirov – How garbage collector works
    • About Alex: He works as Java Software Engineer & Barclays Prague Toastmaster President. He studied Telecommunications at the Technical University of Sofia, postgraduate program. Alex has more than 6 years experience in the IT industry, in front development as well as extensive knowledge of Java. He worked in Agile environment. He also posses experience with mentoring people and delivering presentations for Public Speaking seminars.
  • 17:30 – 18:00 – Vojtěch Král – Barclays story
  • 18:00 – 18:30 – diskuse a networking
  • studenti/kurzy/archiv.1572946175.txt.gz
  • Poslední úprava: 2019-11-05 09:29
  • autor: karolina