studenti:kurzy

Kurzy, semináře a exkurze KPC

Níže uvedené kurzy jsou primárně určené pro stávající studenty či absolventy MFF UK, pro něž jsou zpravidla bezplatné (případné výjimky jsou uvedeny u dané akce). Kurzy pořádá či spolupořádá Kariérní poradenské centrum MFF UK.

Program KPC probíhá pod záštitou projektu Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362.

Na příští tři měsíce jsme spustili on-line projekt GetConnected, zaměřený na kariérové poradenství v době po-covidové. Studenti a absolventi mají možnost konzultací s HR experty z firem nejen z partnerského programu MFF UK, ale také s našimi poradci. Virtuální pohovory můžete trénovat s Jakubem Švecem, CV s Karolinou Šolcovou.

Konzultace probíhají během června, profily firem budou zájemcům zpřístupněny až do konce srpna.

 Kdy: 8x ve středu od 8.4. 2020. 
 Jak: na kurz je třeba registrace prostřednictvím fcb. Zájemci napište na mail solcova@dekanat.mff.cuni.cz a pošlu vám přístup. Počet je kapacitně omezený vzhledem k on-line nástroji. Děkujeme za vstříčnost.   

.

O čem to bude? Uvažuješ nad nápadem a nevíš, jak ho uchopit? Nabízíme workshop s minimem teorie a maximem praxe. Krok za krokem budeme přetvářet nápad v business. Prostřednictvím osmi setkání si každý projde cyklem od definování prvotního záměru až po vyzkoušení v praxi. Není nutné mít do začátku finanční polštář, stačí chuť a odvaha.

Průvodcem workshopu bude zakladatel kurzu, Jakub Tížek. Další lektoři budou z praxe s vazbou za MFF UK.

 Kdy: původní termín 28. - 29. 3. 2020 byl zrušen, náhradní ještě nebyl stanoven
 Kde: 1.patro, vybrané posluchárny, Malostranské nám. 25, Praha 1
  
 

Registrace týmů na http://bit.ly/2SERiso

Existuje dokonalý IT zločin? Dokážeš se změnit z bezmocné oběti v úspěšného lovce?

Vymyslete a navrhněte algoritmus hledání škodlivých bezpečnostních událostí zaznamenaných v textových lozích různých prvků sítě. Předveďte funkčnost a obhajte přínos.

K dispozici budou schéma síťové infrastruktury a logy v textové podobě a dostatečně výkonný výpočetní server, různé nástroje pro práci s big data. Což vás nijak neomezuje použít nástroje jiné, dle vlastních zkušeností a znalostí.

Sami si zvolíte, jaké bezpečnostní události se bude snažit detekovat, a vysvětlíte jejich relevanci a přidanou hodnotu, kterou lze získat z jejich detekce.

Hodí se: • Schopnost tvorby SQL dotazů/ použití grepu/awk • Vědět k čemu slouží router, firewall, proxy, DNS • Umět se zorientovat ve strukturovaných datech • Vcítit se do chování útočníka • Principy detekce anomálií • Vlastní počítače s sebou!

 Kdy: původní termín zrušen, náhradní zatím nebyl stanoven
 Kde: 1. patro budovy informatických oborů, Malostranské nám. 25, Praha 1, přehled účastníků bude zveřejněn do konce února 2020 na https://www.careermarket.cz/careermarket/den-firem-pro-matematiku-a-informatiku
 Kdy: původní termín 23.4.2020 byl zrušen, náhradní pravděpodobně během ZS AR 2020-21
 atrium budovy fyzikálních oborů MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8 a posluchárna T1
 Program a informace o účastnících najdete na www.careermarket.cz/careermarket/den-firem-pro-fyziku v průběhu dubna 2020.
 Termín: aktuální termín přesunut na zimní semestr AR 2020-21
 Kde: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, místnost č. T140    

Registraci na http://bit.ly/38yusJS doporučujeme kvůli omezenému počtu míst a rovněž jako informaci pro lektory, aby věděli, jaká skupina zájemců se sejde.

Pokud uvažujete o vědecko-výzkumné práci v Evropě, přijďte se seznámit s úspěšnými žadateli a zástupci jmenovaných organizací.

Akce „Marie Sklodowska - Curie“ (MSCA), součást iniciativy H2020, podporuje mezinárodní mobilitu a profesní růst výzkumníků všech oborů. Zájemce musí získat min. akademický titul, opravňující ke studiu doktorského programu. Tedy je otevřen jak mladším, tak starším výzkumným pracovníkům. Zahrnuje několik programů (viz odkaz níže) Jedním z nich je MSCA Individual fellowship (MSCA IF), o který mohou žádat pouze lidé s dokončeným Ph.D. O své zkušenosti s programem v rámci MSCA IF se podělí Martina Ulvrová, absolventka geofyziky na MFF UK. Aktuálně působí na Geofyzikálním institutu ETH Zürich ve Švýcarsku. Poví vám své zkušenosti s programem včetně toho, proč je dobré číst neúspěšné projekty, jakou roli hraje výběr hostující instituce nebo proč má smysl investovat svůj čas a energii do vysoce kompetitivního programu Evropské unie.

Odkaz na Martinino pracoviště http://www.gfd.ethz.ch Odkaz na osobní stránky Martiny https://mulvrova.github.io/cv.html

Odkaz na MSCA https://www.h2020.cz/cs/vynikajici-veda/akce-marie-curie-sklodowske/informace

Co zvažujeme dále:

  Evropská vesmírná kancelář - prezentace možností pro Matfyzáky - studenty, doktorandy
  a začínající vědce.
  Inkubátory pro mladé podnikatele - seminář
 Prezentační dovednosti s EY - praktický workshop zaměřený na rozvoj prezentačních dovedností.

Již proběhlé akce.

 • studenti/kurzy.txt
 • Poslední úprava: 2020-06-02 14:55
 • autor: karolina