studenti:kurzy

Toto je starší verze dokumentu!


Kurzy, semináře a exkurze KPC

Níže uvedené kurzy jsou primárně určené pro stávající studenty či absolventy MFF UK, pro něž jsou zpravidla bezplatné (případné výjimky jsou uvedeny u dané akce). Kurzy pořádá či spolupořádá Kariérní poradenské centrum MFF UK.

Program KPC probíhá pod záštitou projektu Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362.

Pro zimní semestr aktuálně probíhájí jednání o termínech pro workshopy, semináře a exkurze. O potvrzených vás budeme včas informovat. O proběhnuvších akcích najdete informace v sekci „Již proběhlé akce“.

  Termín: pátek 4. ledna 2019 
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 10:00 - 16:00 h.
  Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 

Registracehttps://bit.ly/2C7YYMK do 31.12.2018.

Zkuste se naučit sladit své priority, studium, volný čas. Zjistíte, že i když nezvládáte vše přesně podle svých představ, můžete být spokojení i výkonní. Přijďte na interaktivní kurz, jehož výstupy okamžitě použijete v praxi.

Na kurzu si ukážeme odlišné způsoby, jak přistupovat k plánování studia, pracovních povinností, rodinných událostí i koníčků. Naučíme se stanovat si pracovní cíle a osobní priority a připravit konkrétní plány a kroky, jak jich opravdu dosáhnout. Seznámíme se s jednoduchými technikami proti „plýtvání časem“. Objevíme návody pro každodenní použití, které šetří čas.

Program se sestává ze tří bloků:

I. blok: Jak jsme na tom s řízením času. Filosofie a principy time managementu IV. generace. Moje životní role a cíle.

II. blok: Jak pracovat s prioritami. Co dělají a nedělají šťastní lidé.

III. blok: Jak plánovat ve svůj prospěch. Tipy a triky pro sebeřízení a harmonizaci osobního a profesního života.

Mgr. Ivana Šindlerová je lektorka, psychoterapeutka a koučka. Svým klientům ráda ukazuje nástroje pro slaďování pracovního a osobního života, které usnadňují život. Nabízí pouze to, co má ověřeno vlastní praxí. Je absolventkou výcviku v rogersovské psychoterapii v PCA Institutu v Praze a kurzu narativního koučinku v Kodani.

  Termín: pondělí 14. ledna 2019 
  Místo: KPC MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8, 10:00 - 14:00 h.
  Akce je určena pro všechny zájemce z MFF UK, počet míst je však omezen na 15. 

Registracehttps://bit.ly/2rN5e6y do 10.1.2019.

Cílem semináře je seznámit se s technikami duševní práce a prohloubit své schopnosti zpracovávat informace. Zaměříme se na oblast učení se – jak si lépe pamatovat informace, jak účinně využívat mozkovou kapacitu, jak lze rozvíjet schopnost se soustředit a vytrvat při studiu. Důležitým principem pro zvýšení schopnosti se učit je sebepoznání – rozpoznání svého učebního stylu a porozumění jak obecným zákonitostem učebního procesu, tak individuálním rozdílům pramenícím z rozdílného psychologického osobnostního nastavení. Pochopíte, že to, co funguje druhým, nemusí fungovat právě vám, a především získáte praktické tipy, jak můžete právě váš způsob učení zefektivnit překonáním bariér vnějších i vnitřních. Seminář je veden interaktivním způsobem, s využitím technik z oblasti neurověd a psychologie učení.

Program • Poznatky neurověd aneb jak pracuje náš mozek • Využití obou mozkových hemisfér • Jak se efektivně učit – rozpoznání svého učebního stylu • Stav FLOW a jeho využití • Důležitost sebepoznání pro rozvoj schopnosti se učit • Psychohygiena jako předpoklad efektivity učení • Techniky na podporu koncentrace a paměti • Doporučení pro další rozvoj technik duševní práce

PhDr. Anna Crkalová - působí více než 25 let jako lektorka, konzultantka a koučka, zaměřuje se na oblast osobnostního rozvoje a sebepoznání. Při své práci se inspiruje mnoha technikami duševní práce a tvořivosti, využívá principy neurolingvistického programování (NLP), jungovskou typologii osobnosti podle MBTI®, práci s tělem a energií. Anita se také zabývá vedením rozvojových projektů, vzděláváním manažerů a koučů a publikační činnosti. Je spoluautorkou řady publikací.

semináře a workshopy:

  • Zahraniční stipendia - Fullbright a Humbold
  • program Erasmus - únor 2019
  • Osobní prezentace - webové stránky, Linked-In
  • Osobnostní diagnostika a metody učení - leden 2019
  • Jak na Scalu? workshop

Scala je relativně nový programovací jazyk, který dává možnost výběru mezi funkcionálním (doporučovaným) a procedurálním (Java – kompatibilním) způsobem programování. Scala je jazyk pro JVM, lze v něm tedy používat jak Java, tak Scala knihovny. Oproti Javě nabízí několik více či méně důležitých aspektů, proč stojí za zvážení.


Již proběhlé akce.

  • studenti/kurzy.1546867754.txt.gz
  • Poslední úprava: 2019-01-07 13:29
  • autor: karolina